Teknoloji devi Lenovo, dünyaca ünlü futbol kulüplerinden Inter ile uzun soluklu bir sponsorluk anlaşmasına imza attı. Teknoloji şirketi Lenovo, İtalyan futbol devi Inter ile global teknoloji ortaklığı başlattı. Bu anlaşma tüm dünyada hayranlık kazanmış, ikonik iki markayı teknolojide buluşturdu. Lenovo, yapılan bu sponsorluk anlaşması doğrultusunda Inter takımını daha akıllı teknolojilere kavuşturacak.

Inter hem tarihi arşivini hem de güncel verileri dijital ortama aktarıp saklayarak, taraftarların bu bilgilere istedikleri an ve istedikleri yerden erişimini mümkün kılacak. Lenovo’nun profesyonel servis ekibi Inter’in sistemlerinin önümüzdeki beş yıl boyunca tam kapasitede çalışmasını da sağlayacak. Anlaşma ile ayrıca sezon boyunca Lenovo ismi takımın formasının arkasında da yer alacak.

Lenovo Kurumsal Başkanı ve COO’su Gianfranco Lanci, konu hakkında şöyle konuştu: “Lenovo ve Inter’in kurduğu bu ortaklık yüksek performans, inovasyon, çeşitlilik ve kapsayıcılık gibi temel değerleri paylaşıyor. Inter’in yüzyıllık tarihi, prestijli geçmişi, başarıları ve paylaştığımız değerlere bağlılığı, kulübü Lenovo için ideal bir ortak yapıyor. Pek çok alanda sunduğumuz akıllı teknolojilerle, Inter’in taraftarları ve futbolseverlerle daha yakın bir ilişki kurmasına yardım edebilir, bilgi ve eğlenceye erişimde daha mükemmel bir deneyimi mümkün kılabiliriz.”

Inter FC Kurumsal CEO’su Alessandro Antonello ise şunları söyledi: “Dünyanın en önemli teknoloji markalarından birsinin global futbol sektörüne Inter ile girmesi bizim için mutluluk kaynağı. Lenovo’nun birinci sınıf teknoloji deneyimi sayesinde bu ortaklık Inter’in önümüzdeki yeni dönemde yüksek performans ve inovasyona erişimini sağlayacak.”