Bursaspor Kulübü, Türkiye’de ve Dünya’da video güvenlik sektörüne uzun yıllardır liderlik eden Hikvision firması ile resmi güvenlik sistemleri sponsorluğu sözleşmesi imzaladı. Anlaşma gereği Hikvision firması, tesis güvenlik kameralarını yeniden planlayacak ve yaklaşık 300.000 TL değerinde bir bütçeyi talep etmeyecek.

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde gerçekleştirilen törene başkan Ali Ay, İkinci Başkan Cem Öztürk, Sosyal Yapılanma, Sponsorluk ve Reklamdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Onur Özselek, Mülk Yönetimi ve Projeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk Şahin, Hikvision’ın Türkiye Ülke Müdürü Johnson Feng, Çin İstanbul Başkonsolosu Wei Cui, Çin İstanbul Başkonsolosluğu Ticari Ataşesi Songfeng Huang katıldı.

Sponsorluk kapsamında Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri ve Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’ndeki güvenlik sistemleri, Hikvision marka yüksek güvenlik kameraları ile yeniden planlanacak. Ek olarak uzun vadede antrenman ve maç izleme sistemleri içinde görüşmeler yapılacak.

ALİ AY: GÜVENLİK SEVİYEMİZ ARTTI

Basın toplantısında konuşan başkan Ali Ay, “Bugün video güvenlik sektörüne ülkemizde ve Dünya’da uzun yıllardır liderlik eden Hikvision ile gerçekleştirdiğimiz sponsorluk anlaşmasını sizlerle paylaşmak adına bir aradayız. Türkiye ve Çin arasında her gün biraz daha gelişen ilişkilerin bir göstergesi de bugün sizlere duyurduğumuz bu iş birliğidir. Sanayiden, enerjiye, inşaattan, turizme birçok farklı alanda gelişen ilişkilere Bursaspor ve Hikvision ortaklığı ile spor alanında da destek sağlamaktan mutluyuz. Kulübümüzün Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri ve Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerindeki güvenlik ekipmanları Hikvision güvencesinde olacak. Bu sayede tesislerimizin güvenlik seviyesini arttırmış olacağız. Bu çalışma değerli iş ortağımız Hikvision ile gerçekleştireceğimiz ilk projemiz olacak. Hikvision’ın ayrıca Ajax ile gerçekleştirdiği iş birliğindeki gibi panoramik kameralar kullanarak antrenmanları ve lig maçlarını izleme imkanını teknik ekibe sağlaması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. En kısa sürede iş birliğimizi büyütmeyi hedeflemekteyiz.Ben Hikvision’ın Türkiye Ülke Müdürü Sayın Johnson Feng’e, Çin İstanbul Başkonsolosu Wei Cui’ye, Ticari Ataşesi Songfeng Huang’a ve bu özel iş birliğinin oluşması için büyük çaba sarf eden NTS İletişim Genel Müdürü Sayın Hüseyin Yiğit’e en içten teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

WEİ CUİ: BU BİR BAŞLANGIÇ

Çin İstanbul Başkonsolosu Wei Cui ise, “Çin ve Türkiye arasındaki ekonomik ve ticari ilişkileri daha da geliştirmek istiyoruz. Ben de başkana Çin tarafının bu konuda gayretli olacağını söyledim. Bugün iki marka arasında sponsorluk protokolü imzalayacağız. Başkan dedi ki “memnunum ama yetmiyor.” Net bir şekilde ifade etti. Ben de öyle düşünüyorum. Sadece Çin’in değil bu sektörün çok güçlü firmasıyız. Bugünkü yatırımımız bir başlangıç. Çin’de bir söz vardır, ilk adım zorlukla atılır ama sonrasında daha güzel bir yola çıkılır. Bunu başlangıç olarak görüyoruz. Sadece Bursaspor ve Hikvision işbirliği değil Çin ve Türkiye arasındaki ilişkiler adına daha somut başarılar atacağımızı umuyor ve inanıyorum” diye konuştu.

JOHNSON FENG: BURSASPOR’U ÇİN’E TANITMAK İSTİYORUZ

Hikvision’ın Türkiye Ülke Müdürü Johnson Fengise Türkiye’de ve Dünya’da video güvenlik sektörüne uzun yıllardır liderlik ettiklerini ifade ettiği konuşmasında şunları söyledi: “Birçok farklı alanda yeni teknolojiler geliştirerek hayatı kolaylaştırıyor ve daha güvenli hale getiriyoruz. 2018 yılı başında Hikvision, Ajax kulübüyle sponsorluk anlaşması imzaladı. Bu anlaşma kapsamında hem Amsterdam Arena’da, hem de kulübün eğitim alanlarında Hikvision Güvenlik Sistemleri kuruldu. Ajax performans ekibi ve video analiz uzmanları, yüksek çözünürlüklü panoramik Hikvision kameraları kullanarak antrenmanları ve lig maçlarını izlemeye ve daha iyi analiz edebilmeye başladı. Spor kulüpleriyle ortaklık konusunda globalde yapılan bu çalışma bizlere de ilham kaynağı oldu. Hikvision Türkiye ekibi olarak Türkiye’de biz de benzer bir çalışmayı hangi kulüple yapabileceğimizi tartışırken Bursa bayimizden Bursaspor’un farklı tesislerinde kamera güvenlik sistemlerinin yenilenmesinin planlandığını öğrendik ve bu sistemleri tedarik etmeye talip olduk. Henüz bu projeyi bir başlangıç olarak görüyoruz. Türkiye ve Çin arasında her gün biraz daha gelişen ilişkiler iki ülke arasında sanayi, enerji, inşaat, turizm ve spor alanlarında yeni projeleri ve iş ortaklıklarını beraberinde getiriyor. Biz de Hikvision ve Bursaspor olarak Türkiye ve Çin’deki sporseverleri birleştirmeyi, Bursaspor’u Çin’e tanıtmayı, Çinli sporseverlere Bursaspor’u ve Bursa şehrimizi tanıtmayı bir misyon edindik. Bursaspor’un bir dünya kulübü olması, yurt dışına futbolcu ihraç etmesi, kente yurt dışından taraftar çekerek Bursa’nın turizmine, ekonomisine katkıda bulunması için birlikte çalışacağız. Bursaspor’umuzun tesislerinin güvenliğini sağlarken bir yandan da geliştirdiğimiz yeni teknolojileri kullanarak Ajax örneğinde olduğu gibi takımın başarısına katkıda bulunacağız.Bizleri burada ağırladıkları için Sayın Başkan Ali Ay’a, Bursaspor Yönetim Kurulu’na, Bursaspor taraftarına ve bu işbirliğinin gerçekleşmesine vesile olan NTS Teknolojiye en içten teşekkürlerimi sunuyorum.”

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?