CEV DenizBank Voleybol Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde Dörtlü Final heyecanı Montichiari’da zirve yaptı.

CEV DenizBank Voleybol Kadınlar Şampiyonlar Ligi kapsamında Dörtlü Final heyecanı, 9-10 Nisan tarihlerinde İtalya’nın Montichiari şehrinde yaşandı. Üst seviyede mücadeleye sahne olan karşılaşmalar sonucunda şampiyonluk kupasını İtalyan ekibi Pomi Casalmaggiore kaldırdı.

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, “CEV DenizBank Voleybol Şampiyonlar Ligi sponsorluğu için yola çıkarken ülkemiz voleybolunun göğsümüzü kabartan tüm bu başarılarına teşekkür etmeyi; voleybol ile birlikte, daha geniş bir perspektifte spor kültürünün geniş bir tabana yayılmasına destek vermeyi amaçladık. Geçtiğimiz üç yılda bu hedef doğrultusunda güçlü ve emin adımlarla ilerlemiş olmanın haklı gururu ve mutluluğu içindeyiz. Spor DenizBank için bir tutku. Bu alana yönlendirdiğimiz sosyal sorumluluk yatırımlarımıza, Türk sporu ve sporcusunun gelişimine katkıda bulunmak üzere çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Aleksandar Boričić ise “CEV ve DenizBank üç yıldır el ele vererek Avrupa’nın en elit şampiyonlarından CEV Voleybol Avrupa Şampiyonlar Ligi’nin itibarını artırmak için çalışıyor. Gururla söyleyebiliriz ki bu amacımıza ulaştık. Yerel organizatörlerin çok değerli destekleri ile Montichiari’de gerçekleştirdiğimiz eşsiz bir dörtlü final show’unun ardından gelecek hafta Krakow’da gerçekleştirilecek bir başka spor şöleni Erkekler Voleybol Finallerini sabırsızlıkla beklemeye başladık. ” dedi.

Türk sporunun gelişimi, spor kültürünün toplumun her kesimine eşit şekilde yayılması yönünde önemli bir misyon üstlenen DenizBank’ın 2013 yılında imzaladığı anlaşma ile 3 yıl boyunca isim hakkına sahip olduğu, dünya voleybolunun en saygın kulüp şampiyonası CEV DenizBank Voleybol Kadınlar Şampiyonlar Ligi, 9-10 Nisan 2016 tarihleri arasında İtalya’nın Montichiari kentinde yaşanan Dörtlü Finaller ile noktalandı.

DenizBank, Avrupa’da voleybolun en saygın yönetim organı konumundaki CEV (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) ile güçlerini birleştirerek CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi’ne hem erkek hem de kadınlarda 2014 sezonundan itibaren ismini vermişti. Bankanın spora yönelik yatırımlarını Türkiye sınırları dışına, Avrupa’ya taşıdığı bu işbirliği, Türk voleybolunun sürdürülebilir geleceği adına da önemli bir gelişme olarak kaydedilmişti.

“YATIRIMLARIMIZ İLE SPOR KÜLTÜRÜNÜN GENİŞ BİR TABANA YAYILMASINA KATKI SAĞLIYORUZ”

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, CEV DenizBank Voleybol Şampiyonlar Ligi’nin üçüncü yılı sona ererken, Montichiari’daki Dörtlü Final heyecanına yerinde tanıklık etmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Ateş, “DenizBank olarak kurulduğumuz tarihten bu yana finansal hizmetlerdeki başarımızla yetinmedik; ülkemizin ihtiyaç haritası doğrultusunda kültür-sanat, spor ve eğitim alanlarında önemli yatırımlar yaptık. CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi’nin isim sponsorluğunda üçüncü yılımızı dolduruyoruz. Yola çıkarken son yıllarda uluslararası arenada başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Türk voleybolunun dünya çapında bir marka haline gelmesine; voleybol ile birlikte, daha geniş bir perspektifte spor kültürünün geniş bir tabana yayılmasına destek vermeyi amaçlamıştık. Bugün geldiğimiz noktada bu hedef doğrultusunda güçlü ve emin adımlarla ilerlemiş olmanın haklı gururunu taşıyoruz. Banka olarak yatırımlarımızla sadece voleybolda değil, futbol başta olmak üzere sporun her alanına Deniz’in gücünü taşımayı hedefliyoruz. Şampiyonada dostluk ve centilmenlik çerçevesinde mücadele eden tüm takımları tebrik ediyoruz.” dedi.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Aleksandar Boričić ise konu ile ilgili şöyle konuştu: “DenizBank’ın ana sponsorluğu çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz olağanüstü işbirliğinden büyük memnuniyet duyuyorum. Üç yıldır süren işbirliğimiz neticesinde CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi’nin itibarını daha üst seviyelere taşıdık. Montichiari’de başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz Kadınlar Dörtlü Finali’nin ardından Voleybol için bir başka önemli organizasyon olan Erkekler Dörtlü Finali’ni de Krakow’da gerçekleştireceğiz. Avrupa’nın en iyi voleybol oyucularının üstün performanslarıyla büyüleyici bir ambiyansı biraraya getiren CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi, kulüp bazında dünyanın en prestij şampiyonası olduğunu kanıtladı”.

DENİZBANK SPORUN VE SPORCUNUN YANINDA

DenizBank, sporun her dalının Türkiye’de gelişimini desteklemek, spor kültürünün mümkün olduğunca geniş bir tabana yayılmasını desteklemek misyonu çerçevesinde, futbol başta olmak üzere tüm branşlara önemli yatırımlar yapıyor. Bu yatırımlar vasıtasıyla, amatör spor takımlarının gelişimine ve dolayısıyla Türkiye’nin spordaki varlığını güçlendirmesine katkı sağlıyor.

DenizBank’ın Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Bursaspor olarak anılan 5 büyükler ile Anadolu’nun diğer güzide kulüplerine sağladığı finansal desteğin yanı sıra Taraftar Kart portföyü ve Türkiye’deki Manchester United taraftarlarına özel tasarladığı Manchester United Bonus Card’ı bulunuyor. Taraftar kart sayısı bugün itibarıyla 197 bine ulaşan DenizBank, spor kulüplerine sağladığı 415 milyon dolar kredi hacmi ile sektör lideri konumunda bulunuyor.

Bu haber beni paylaş diye gözünün içine bakıyor 🙂