Kadın ve Erkek Millî Futbol Takımları ana sponsoru, Türkiye’nin ilk, dünyanın dördüncü Bitcoin ve kriptopara alım satım platformu BtcTurk, milli futbolcu Cengiz Ünder ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşmanın üçte ikisi Bitcoin ile yapılarak Türk spor tarihinde bir ilk gerçekleşti.

Anlaşma kapsamında BtcTurk, Cengiz Ünder ile ‘Dünyanın yükselen değerleri bir arada’ ana temasıyla kampanya hayata geçiriyor.

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri: “Türk sporuna bugüne kadar sağladığımız katkılara bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kulüplerimize sunduğumuz desteğin ardından ‘Yeni dünyanın yeni değerleri’ yaklaşımıyla güzel bir anlaşmaya imza attık. Sergilediği performansıyla sadece Türkiye’de değil, dünya futbol otoritelerinin dikkatini çeken Cengiz Ünder ile yaptığımız bu iş birliği ile Türk sporuna bir kez daha desteğimizi göstermek istedik. Kadın ve Erkek Futbol Millî Takımlarımız ile olan iş ortaklığımızın heyecanını yine Ay Yıldızlı armamızı taşıyan başarılı futbolcu Cengiz Ünder ile taçlandırmak bizim için büyük bir gurur. Sponsorluk anlaşmamızla bir ilke daha imza attığımızı özellikle belirtmek isterim. Sponsorluğumuzun üçte ikilik ödemesinin ekonominin yükselen değeri Bitcoin ile yapılacağını özellikle vurgulamaktan heyecan duyuyorum. Türk sporunda ilkleri barındıran bu tarihi sponsorluğun bizleri çok önemli başarılara taşıyacağına inanıyor, bu yolculuğun her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Hem ülkemizde hem de dünyada futbol önemli bir mecra. Yeni nesil bir teknolojiyle dünyanın yükselen değerini 7 kıtada 2,7 milyonu aşkın kullanıcıya sunan bir global bir oyuncuyuz. Enerjimiz yüksek ve dünyada büyük işler başarmayı hedefliyoruz. Cengiz Ünder ile buluştuğumuz ortak noktalardan biri de bu…” açıklamasında bulundu.

Cengiz Ünder: “Birçok reklam teklifi geliyor ve bu konuda çok seçici davranıyorum. BtcTurk’ün özellikle futbola ve millî takımımıza olan desteği, sektöründeki liderliği bu yolculuğa başlamamızda beni en çok motive eden şeylerin başında geldi. BtcTurk, Türkiye’nin ilk, dünyanın ise 4. Bitcoin alım satım platformu. Değişen dünya düzeninde kriptoparalara büyük bir yatırım ve ilgi var. Bunun gelecekte çok daha ileriye gideceğinden şüphem yok. Bundan dolayı ülkemiz adına ilk olan BtcTurk ile böylesine büyük bir projenin içerisinde olmaktan dolayı çok mutlu ve istekliyim.”

“BtcTurk ile yaptığımız bu uzun soluklu anlaşma ile hem yurt içinde hem de yurt dışında ülkemin markası ile bir arada anılacak olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. BtcTurk ailesine de sürecin başından itibaren gösterdikleri sıcakkanlılık ve samimiyet için bir kez daha teşekkür ederim. Çok güzel ve keyifli işlere imza atacağımıza yürekten inanıyorum.” 

“Kriptopara dünyasına yeni yeni aşina oluyorum. Bence çok hızlı gelişen ve değişen, göz ardı edilmemesi gereken bir noktaya ulaştı. Birkaç yıl sonra belki de market alışverişimizi bile kriptopara ile rahatça yapabilir hale geleceğiz. Değişen bu sürecin bir parçası olmak benim için de keyif verici. Bu ilerleyişin içinde olmak ve takip etmek gerektiğini düşünüyorum. Birçok marka bu alana yatırım yapıyor. Sistem tam olarak oturana kadar denemeler olacaktır ama bu sürecin sonunda işini doğru yapanlar belki de geleceğin büyük bankalarına dönüşecekler. BtcTurk’un de bu markalardan birisi olacağına inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.