UEFA Şampiyonlar Ligi’nin resmî yayıncısı Tivibu Spor ve Twitter, markalara premium içerik projeleri sunmak adına bir medya ortaklığı başlattı. Markalar, bu ortaklık kapsamında hem resmi Şampiyonlar Ligi içerikleri hem de Twitter platformuna özel oluşturulan içerikler üzerinde reklam verebilecek. İlk sponsorlu içerik anlaşmasını bu yılın Şubat ayında Ruffles Türkiye ve markanın medya ajansı OMD ile gerçekleştirdi.

Bu proje, UEFA Şampiyonlar Ligi resmî içerikleri üzerinde Ruffles, Twitter ve Tivibu Spor işbirliği ile gerçekleşti. FC Bayern Münih ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü arasında bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynanan iki karşılaşmanın önemli görüntüleri, FC Bayern Münih’in stadyumu Allianz Arena ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne ev sahipliği yapan Vodafone Park’tan yapılan Twitter Blue Room programları ve diğer orijinal içerikler, izleyiciyle #RufflesFutbolCoşkusu etiketi ve Ruffles sponsorluğunda buluştu.

Tivibu Spor’un Twitter hesabında goller, önemli pozisyonlar, sahaya giren kedi gibi eğlenceli ve heyecanlı anlar, Özgür Buzbaş, Erkut Öztürk ve Sinem Ökten’in canlı bağlantıları, İlhan Mansız, Ali Ece ve Nihat Kahveci’nin Twitter üzerinden gelen sorulara neredeyse eşzamanlı olarak verdikleri yanıtlar, son dakika haberleri, canlı stadyum atmosferi, analizler #RufflesFutbolCoşkusu etiketi ile paylaşıldı. UEFA Şampiyonlar Ligi’nin resmî atıştırmalık sponsoru olan Ruffles, yorumcu ve konuklara en iyi soruları soran takipçilere de final biletleri hediye etti.

Proje 14 milyon görüntülenme, 10 milyondan fazla toplam video izlemesi, 2,7 milyon tekil izleyiciye ulaştı. Ruffles ise kampanya boyunca hedef kitlesinin yüzde 69’una ulaştı ve taraftarlara canlı, açık ve karşılıklı iletişim içeren deneyimler yarattı.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂