Son teknolojinin hayatımızı iyiden iyiye değiştirmeye başlamasıyla birlikte pek çok alanda işleyişin değiştiği görülüyor. Özellikle de KOBİ’ler için dijital dönüşüm hayati bir rol oynuyor. Bu dönüşümü zamanında tamamlamayan işletmeler için gelecek büyük risk taşıyor.

Bu kapsamda TOBB, Vodafone ve Akbank geçtiğimiz günlerde Türkiye Teknoloji Buluşmaları kapsamında Adana ve Diyarbakır’da KOBİ’lerle bir araya geldi ve bu büyük buluşmada işletmelerin dijital skorlarını artırmalarının yolları, tasarruf sağlayabilecekleri teknolojiler ve verimlilik konuları tartışıldı.

İŞ DÜNYASININ ÖNEMLİ İSİMLERİ BİR ARAYA GELDİ

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, TOBB E-Ticaret Sektör Meclisi Başkan Yardımcısı Merter Özdemir ve Vodafone Türkiye KOBİ Satış Direktörü Yusuf Aysal’ın açılış konuşmalarını gerçekleştirdi.

Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın Adana’dan sonraki durağı ise Diyarbakır oldu. Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) himayesinde, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ve Diyarbakır Ticaret Borsası ev sahipliğinde, Vodafone Türkiye ve Akbank ana sponsorluğunda Diyarbakır’da düzenlenen zirvenin teması “KOBİ’ler İçin Dijital Dönüşüm, E-ticaret ve E-ihracat” oldu. organizasyonda, alanında uzman 24’ü aşkın konuşmacı, KOBİ’lerin dünyada dijitalleşmeyle birlikte yaşanan hızlı dönüşüme nasıl ayak uydurabileceğini tartıştı.

Zirvenin açılışında konuşan Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan dijitalleşmenin, sektörlerin rekabet edebilirliği, ülke ekonomisinin sürdürülebilirliği ve yarının inşası için dün olduğundan çok daha fazla önemli olduğunu kaydetti.

Yarınların hayal ettiklerimizin çok daha ötesinde yenilikler getireceğini vurgulayan Deegan, “Vodafone olarak, KOBİ’lerimizi geleceğin dijital dünyasına hazırlamak amacıyla yıllardır Anadolu’yu geziyoruz. İki yıl önce TOBB iş birliğiyle başlattığımız Dijital Dönüşüm Hareketi ve ana sponsoru olduğumuz Türkiye Teknoloji Buluşmaları ile bu çalışmalarımızı daha kapsamlı hale getirdik. Dijitalleşme, verimlilik, tasarruf ve rekabet gücü demek. Vodafone olarak, dijitalleşmedeki gücümüzle KOBİ’lerin yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.