VM Medical Park Mersin Hastanesi, özellikle yüzmede başarılı sporcular yetiştirerek olimpiyatlara hazırlayan TED Mersin Koleji Spor Kulübüne sağlık sponsoru oldu.

VM Medical Park Mersin Hastanesi ile kolej arasında düzenlenen sağlık sponsorluğu anlaşması, düzenlenen törenle imzalandı. Hastanede gerçekleşen imza törenine, VM Medical Park Mersin Hastanesi Genel Müdürü Dr. İlker Yılmaz, Başhekim Uzm. Dr. Neslihan Erçetin, kolejin Spor Kulübü Başkan Yardımcısı İrfan Özdemir ile sporcu öğrenciler katıldı.

Hastane Genel Müdürü Dr. Yılmaz, imza töreninde yaptığı konuşmada, “Bu kıymetli kurumun özellikle sportif alanlardaki çalışmalarını, başarılarını destekleyebilmenin ve sağlık süreçlerinde yanlarında olabilmenin üzerimize vazife olduğunu düşündük. Bu çerçevede bir işbirliği protokolü yapacağız. Hem Türkiye’de hem de dünyada başarıyı hedefleyen ve altyapısını güçlendirme yolunda önemli işler planlayan spor kulübünün başarılı sporcularına sağlık sponsoru olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bundan sonra da spor ve sporcu sağlığı için destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Kolejin Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Özdemir de yaklaşık 6 yıl önce olimpik sporcu yetiştirme projesine başladıklarını söyledi. 6 yılda sayısız Türkiye rekoru, Türkiye şampiyonlukları, dünya 3’üncülükleri ve bir müze oluşturacak kadar kupa ve madalya sahibi olduklarını belirten Özdemir, şu anda 21 milli sporcuya sahip olduklarını vurguladı.

Konuşmaların ardından Yılmaz ve Özdemir, işbirliği protokolünü imzaladı. Özdemir, hastanenin logosunun bulunduğu formayı da Genel Müdür Dr. Yılmaz’a takdim etti.