İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından E.C.A. Presdöküm Sanayii A.Ş. sponsorluğunda bu yıl 47’nci kez düzenlenen İstanbul Müzik Festivali, ‘Var Olmanın Aydınlığı, Var Olmanın Karanlığı’ temasıyla, 11 – 30 Haziran tarihleri arasında, 15 farklı mekânda, 22 konserle binlerce sanatseveri müzikle buluşturuyor.

Dünyada sadece kadın bestecilere verilen tek ödül olan Heidelberg Kadın Sanatçı Ödülü’nün geçen yılki sahibi Zeynep Gedizlioğlu’na sipariş edilen iki piyano eseri ve Sochi Festivali ile ortak olarak, günümüzün en üretken bestecilerinden Alexander Tchaikovsky’ye sipariş edilen eser, dünyada ilk kez Festival’de dinleyicilerle buluşuyor.

“MÜZİK İÇİMİZDEKİ İYİYİ BÜYÜTÜYOR”

Sanatı desteklemenin temel ilkeleri arasında yer aldığını ve bu kapsamda festivale 4’üncü defa sponsor olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Elginkan Topluluğu İcra Meclisi Başkanı ve E.C.A. Presdöküm Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Akçen, “Sanat, yaşamı anlamanın ve ifade etmenin en temel yollarından biridir. Yaşamın içinde var olan zıtlıkları da en iyi sanat anlatır. Müzik, iyi ve kötüden, mutluluk ve hüzünden beslenirken; bizlerle buluşan her nota aslında içimizde iyi olanı büyütmemize katkı sağlar. Elginkan Topluluğu olarak sanatı ve sanatçıyı her zaman bu bilinçle destekliyoruz. 47’nci İstanbul Müzik Festivali kapsamında da İstanbul Kültür Sanat Vakfı ile birlikte aydınlığın yayılmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz” dedi.

İstanbul Müzik Festivali müzikseverleri İstanbul’un 15 farklı mekânında ağırlayacak. Aya İrini Müzesi, Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall, İş Sanat Konser Salonu, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Rahmi M. Koç Müzesi, Süreyya Operası, Zorlu PSM, Kapalıçarşı ve Neve Şalom Sinagogu festivale ev sahipliği yapacak.