‘Sporun ve sporcunun daima yanında’ mottosu ile hareket eden Türk Nippon Sigorta, mili yelken sporcusu Ecem Güzel’in ardından şimdi de Ankara’nın köklü kulüplerinden Gençlerbirliği Spor Kulübü’ne forma sponsoru oldu.

Sigorta şirketleri, sponsorluklarla Türkiye’deki spor kulüpleri ve sporcuları desteklemeyi sürdürüyor. Bunun son örneği de Türk Nippon Sigorta’nın spora verdiği destek. ‘Sporun ve sporcunun daima yanında’ mottosu ile hareket eden şirket, milli yelken sporcusu Ecem Güzel’in ardından şimdi de Ankara’nın köklü kulüplerinden Gençlerbirliği Spor Kulübü’ne forma sponsoru oldu. Türk Nippon Sigorta, “Haydi Gençler Yanınızdayız” hashtagi ile sosyal medya hesabından da Gençlerbirliği Spor Kulübü’ne destek verdi.

‘Türk Nippon sayesinde yeni bir teknemiz oldu’
Türk Nippon Sigorta, olimpiyat seçmesini kazanan ilk yelken sporcusu olmasının yanı sıra Galatasaray Yelken Şubesi’nden olimpiyatlara katılacak ilk kadın sporcu olarak da tarihe geçmeyi başaran Ecem Güzel’e 2021 Olimpiyat yolunda destek veriyor. Türk Nippon Sigorta’nın verdiği destekten dolayı memnuniyetini dile getiren Güzel, şunları söyledi: “Yelken sporu, bir malzeme sporudur. Her zaman iyi malzemeye ihtiyacımız var. Özellikle olimpik seviyede oldukça önemli. Rakiplerimin de benim gibi iyi malzemeleri var. Aslında, laser teknesinde her şey eşit. İyi tekne ve iyi malzeme kesinlikle fark yaratıyor. Sponsorluk için Türk Nippon Sigorta’ya çok teşekkür ederim. Onların destekleriyle yeni bir teknemiz oldu. Bana yeni teknenin uğur getireceğine inanıyorum.” Türk Nippon Sigorta’nın sporda, Ecem Güzel ve Gençlerbiriği olmak üzere şimdilik 2 sponsorluğu bulunuyor.

ALP SÜER / SİGORTAMEDYA