Beşiktaş, Rain Yazılım ve Ticaret A.Ş. ile toplamda 12 milyon 250 bin euro + KDV karşılığında sponsorluk anlaşması imzaladı. Rain Yazılım, 2022-23 ve 2023-24 sezonunda forma göğüs sponsoru, 2022-23 sezonunda Güney Tribün’e sponsor olacak.

Anlaşma Türk futbol tarihinin en yüksek bedelli forma göğüs sponsorluğu anlaşması oldu.

Beşiktaş Futbol A.Ş., Vodafone Park “Güney Tribün” ve “Forma Göğüs” sponsorlukları için Rain Yazılım ve Ticaret A.Ş. ile anlaşmaya varıldığını KAP’a bildirdi.

Siyah-Beyazlılar, Rain Yazılım ve Ticaret A.Ş ile toplamda 12.250.000 avro + KDV’lik sponsorluk anlaşması imzalandığını açıkladı.

2023-24 sezonu sonuna kadar Güney Tribün Sponsorluğu
2022-23 sezonundan başlayıp, 2023-24 sezonu sonuna kadar olacak şekilde Forma Göğüs Sponsorluğu

Anlaşma yurt dışı merkezli bir firma ile yapıldığından EURO üzerinden sağlandı. Anlaşmanın imzalandığı 16 Mart 2022 tarihli kura göre anlaşma bedeli yıllık yaklaşık 100 Milyon TL’ye denk geliyor.

 

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Beşiktaşımızın özellikle göğüs reklamı ilgili sponsorunu sizlere beraber takdim etmek için huzurlarınızda bulunuyoruz. Artık futbol çok profesyonel ve ekonomisi çok farklı noktalara doğru seyrediyor. Buna ayak uydurabilen kulüpler hem çok başarılı olabilecekleri gibi geleceklerini de garanti altına alabilecekler. Bunun için işbirliği içinde olacağınız sponsorlarla, onların marka değerleriyle berabere yürüyeceksiniz onların ekonomik katkıyı iyi değerlendireceksiniz. Artık bundan sonra gelirleri artırmaktan başka çare görünmüyor. Giderleri düşeceksiniz ama olayın kalitesi ve taraftarların da gönlünü yapacak aksiyonları alabilmek için gelirlerinizi artırmanız ve bütçelerinizi dengelemeniz gerekiyor. Beşiktaş için gelir ve giderlerinin eşitlendiği bir şirket bir kulüp arzu ettiğimi ifade etmiştim. İki taraflı gayret içerisindeyiz. Giderleri düşürmek, kaliteyi aşağı düşürmeden bunu yapabilmenin yolunu bulmak, Altyapı ve öz kaynak ile bunu desteklemek. Ve bir taraftan da sponsorlarla sağlayacağımız gelirle ve en önemlisi bilet ve ürün gelirlerimiz. Rain bizim göğüs sponsorumuz. Bundan sonraki iki yıl boyunca onlarla beraber olacağız” ifadelerini kullandı.

“Dünya çapında bir marka olan Rain, forma göğüs sponsorumuz olacak 2 yıl. Tribünümüzde de görülecek. Umarım iki yıl değil, daha fazlası. Verilen ücret değil, en az iki katını sizden almayı düşünüyoruz. Değerli sponsorumuz şaka yapıyorum, ama lütfen hazırlıklı olun.” açıklamalarını ekledi.

Sponsor transfere katkı yapacak mı sorusu üzerine Ahmet Nur Çebi; “Akıllarına bunu sokuyosunuz, iyi de yapıyosunuz. Bu kadar parayı vermişler, iyi bir futbolcu getiririlerse iyi olur. Ben alacağımı aldım ama taraftar için bu konu çok önemli. Bir düşünün bence. Getirene getirme denmez. Taraftar birini istiyorsa, siz de onu getirirseniz, ben yapınca beni göklere çıkarıyorlar, benim yerime siz göklere çıkarsınız.” dedi.

Rain Genel Müdürü Mehmet Çamır, imza töreninde yaptığı açıklamasında Beşiktaş taraftarlarına ayrıcalıklı şeyler sunulacağını ifade etti. Çamır, detayların yakında duyurulacağını paylaştı.

 

Şu anda göğüs sponsoru olan Beko’nun ise forma sırt sponsoru olarak devam edeceği belirtildi.

RAİN YAZILIM KİME AİT?

70 yılı aşkın tecrübesi ile tüm dünya ve ülkede tanınmış, kabul görmüş 1 numaralı markası Aquion Inc. Türkiye resmi distribütörlüğünü yapmış yüzü aşkın personeliyle satış öncesi ve sonrası çözümleri sunmaktadır. Adını yüzyıla yakın süredir, gücün, bilimin ve ihtişamın sembolü olan Rainbow’dan alan RAIN GROUP; teknoloji ve insan kaynaklarına yoğunlaşmış yatırımları ve her geçen gün arttırdığı hizmet kalitesi ile yeni ekonomide müşterilerine rekabet avantajı sağlamayı amaçlamaktadır.