Generali Sigorta’nın iki sezon üst üste ana sponsor olduğu, Türkiye sigorta sektörünün ilk ve tek ulusal çaplı spor organizasyonu Sigorta Sektör Ligi (SSL) Antalya’da gerçekleşti. Sektörün üst düzey yöneticilerinin de kıyasıya mücadele ettiği lig katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı.

150 yılı aşkın geçmişi ile Türkiye’nin en köklü sigorta şirketi olan Generali Sigorta ana sponsorluğunda 20 Ekim Cuma günü başlayan ve 3 gün süren 6. Türkiye Sigorta Birliği Sektör Ligi Kervansaray Lara Otel’de düzenlendi. Açılış maçı olarak düzenlenen “Elite Match” etkinliği sektörün üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti. Elite Match oyuncuları bu sezon, Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreteri Mehmet Akif Eroğlu, SEİK Başkanı Yalçın Kaya, TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi, Generali Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Erkan Aydoğan, Katılım Emeklilik ve Hayat Fon Yönetimi Müdürü Fatih Bozkurt, SFS Yazılım Grup Müdürü Atilla Munlu, RS Servis Bölge Müdürü İsa Batı ve SSL kurucusu Muhammet Erdoğan oldu.

Sektörden 16 takımın katıldığı ligin finalinde SBN Sigorta ile YLD Sigorta karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen final maçı sonunda rakibini 2-1 yenen YLD Sigorta ligin galibi oldu.
Lig boyunca düzenlenen maçlar Sigorta Medya ekibi tarafından da yerinde izlendi. 6. TSB Sigorta Sektör Ligi’nin ana sponsoru olarak acenteleri için eğlence ve mücadeleyi bir arada yaşayacakları interaktif bir ortam yaratmayı hedeflediklerini belirten Generali Sigorta Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erkan Aydoğan, sektörde şirket yöneticileri ile tüm acentelerin bir arada güzel vakit geçirmelerini sağlayacak bu tarz organizasyonları önemsediklerini belirtti. Aydoğan, Generali Sigorta yöneticilerinin sektörün önemli isimleri ile biraraya geldiği Sigorta Sektör Ligi’ni her yıl heyecanla beklediklerini dile getirdi.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂