Galatasaray Kulübü ile Tunç Holding arasında bir sponsorluk anlaşması daha imzalandı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer Azaphan, sarı-kırmızılı kulübün 7. branşına sponsor oldu.

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı isim sponsorluğu için gerçekleştirilen imza törenine Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Cemal Özgörkey, Tunç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer Azaphan, Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Başantrenörü Sedat İncesu ve sporcular katıldı.

Cemal Özgörkey: “Engelsiz aslanlarımız bugün daha kuvvetli” Tekerlekli sandalye basketbol takımının, Galatasaray’a 4 defa kıtalararası şampiyonluk kazandırdığını hatırlatarak sözlerine başlayan Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Cemal Özgörkey, “Bugün engelsiz sporcularımız için buradayız. Çok kıymetli bir işbirliği. Engelsiz aslanlarımız için mühim bir gün. Takımımızın isim hakkı sponsorluğu için Dinçer Azaphan dostum ile tekrar karşınızdayız. Galatasaray’ın kuruluşundan tam 100 sonra bu branşımız açıldı ve 17 senede bu şubemiz, dünyada ne kadar kupa varsa topladı. Her türlü övgü ve desteği sonuna kadar hak ediyorlar. Engelsiz aslanlar bugün, düne göre daha kuvvetli. Yarınların bugüne göre daha da kuvvetli olması için bizler daha fazla çalışacağız. Yarın 30 Ağustos zaferinin 100. senesi. Bu vesileyle Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz, milletimizin Zafer Bayramı’nı kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

Mazbatayı aldıktan sonra sponsorluk konusunda ciddi bir ilgiyle karşılaştıklarını da söyleyen Özgörkey, “Bunun yanında işbirliği önerileri de geldi. Bunların bir kısmı neticeleniyor. Başkanımızla geçen gün bir lansman daha yapıldı. Benim en büyük şansım, pazarlama ekibimiz. Çok ciddi emek veriyorlar. Bizimle işbirliği yapmak isteyen birçok ortağımız var. İnşallah bu işi daha da ileriye götüreceğiz. Eylül ayından sonra bugüne kadarki çalışmalarımızın sonuçlarını aldığımızı göreceğiz. Sponsorluklardan sorumlu yönetici benim. Ama bir Columbus projesi var. Bunun içinde benim görevim kıymetli sponsorları bulup kulübümüzle buluşturmak ve ilave kaynak yaratmak. Bu projenin içinde ana projelerden birisi, mağazaları tamamen dijital ortama çevirmek olacak. Öyle olduğunda taraftarlarımız da ürün bulamama gibi bir problem yaşamayacak. Belki nakit yerine, dijital paralarla bunu alabilecek. Tabii ki bizim sembolik olarak bazı stratejik noktalarda mağazalarımız olacak” şeklinde konuştu.

Sponsorluk sürecini de aktaran Cemal Özgörkey, “Buradan direkt görüşmeye gittik. El sıkışmayı geçen gün Florya’da bir aktivitede yaptık. Bu sene lise yerleştirme sınavlarında Türkiye 1.’si olarak sınavı kazanan ve tercihini Galatasaray Lisesi olarak kullanan bir kardeşimizle bir aktivite yaptık. Orada el sıkıştık” açıklamasını yaptı.

Dinçer Azaphan, “Engelsiz aslanlarla yola çıkmanın gururunu yaşıyoruz. Onların her zaman yanında olacağımızı belirtmiştik. Birlikte başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Bana bu şansı tanıdıkları için Galatasaray Kulübü’ne teşekkür ediyorum. İnşallah yıla de, siz de layık görürseniz gene kulübümüzün yanında olmayı istiyoruz. Dün maçımızı da izledim. İnşallah daha da iyi olacak takımımız. Her ekrana baktığımda firmamızın adını görünce gururlanıyorum ve sizlere tekrar teşekkür ediyorum. Sedat hocama da başarılar diliyorum. Tekerlekli basketbolda takımımızın daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Bu branşta manevi olarak daha farklı hissediyorum” cümlelerine yer verdi.

Taraftarlar için de her zaman elinden geleni yapmaya hazır olduğunu dile getiren Azaphan, “Ben taraftarlar için forma, atkı elimden ne gelirse yapmaya hazırım. GS Store’un başında Cemal başkanım var ve biz de alımlarımızı biraz artırdık. Öncelikle başkanımla ihtiyaç olan branşı soruyoruz, ona göre hareket ediyoruz. Galiba bir tek yelken ve su topu kaldı sponsor olmadığımız. Tekerlekli sandalye için de her zaman sponsorluk için hazırım” dedi.

“Galatasaray Spor Kulübü’nün yalnızca futboldan ibaret olmadığını biliyoruz. Galatasaray için buradayız. Bunun değerini çok daha iyi bileceğimizi düşünüyorum. Biz ilk sponsorluğumuzu yaparken burada herkes maskeyle oturuyordu, şirketlerimiz kapalıydı. Bir defa daha bu olanağı verdikleri için Galatasaray’a teşekkür ediyorum. Galatasaray markasını çok daha iyi yerlere taşıyabilecek iş insanları var. Biz burada örnek olabiliyorsak, siz bu lansmanları ne kadar duyurursanız yalnızca Galatasaray’ın futboldan ibaret olmadığını da gösterebilirsiniz. O yüzden ben futbol harici branşlara el atmaya çalışıyorum. Burada amacımız basının önüne çıkıp imza atmak değil” diyerek konuştu.

Açıklamaların sonrasında fotoğraf çekimiyle lansman son buldu.