Türkiye Basketbol Federasyonu, Basketbol Süper Ligi için Memorial Hastanesi ile 3 yıllık sağlık sponsorluğu anlaşması yaptı.

10 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki imza törenine TBF Başkanı Harun Erdenay, Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç ve Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak katıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay: “Türkiye Basketbol Federasyonu artık dünyanın önde gelen spor federasyonlarından biri. Olimpiyatlar, FIBA Dünya Kupası ve FIBA Avrupa Şampiyonası gibi uluslararası organizasyonlarda her zaman ülkemizi en iyi şekilde temsil edip, tanıtmayı hedefliyoruz. Benzer bir şekilde Memorial da sağlık sektöründe  dünya standartlarında kaliteli sağlık hizmeti sunarak ülkemize büyük katkı sağlıyor. Her iki kurum için önceliğimiz sağlıklı yaşam ve bu nedenle bu işbirliğini çok anlamlı buluyorum” dedi.

Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç: “Sağlıklı nesiller için her zaman çocukların ve gençlerin spor ile iç içe olması gerektiğini savunuyoruz. Onların sağlıklı yaşam bilinci ile büyümeleri için biz de elimizden geleni yapıyoruz. Spor Toto Basketbol Ligi bizim dünyadaki gururumuz. Bu işbirliği bizim için gerçekten çok önemli. Türk basketbolu dünyada yükselen bir değer ve biz de bu sürece katkıda bulunmaktan Memorial Ailesi olarak onur ve mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak ise Avrupa’nın en iyi ve en çekişmeli ligi olan Spor Toto Basketbol Ligi’nde, yıldız oyuncularımız her hafta 8 maçta mücadele veriyor. Sezonumuz gerçekten büyük bir maraton. Sağlık sektöründe lider firma olan Memorial ile bu sponsorluk anlaşmasını imzalamamız bizim için çok değerli çünkü kulüplerimiz ve yıldız oyuncularımız Memorial’in hizmetlerinden faydalanma şansına sahip olacak” şeklinde ifade etti.

bslmemorial3

Memorial’ın logosu, Basketbol Süper Ligi’nin resmi sitesinde “Co-sponsor” yani Tedarik sponsoru olarak yer aldı. 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂