Habertürk – Eren Güler’in haberine göre THY’nin geçtiğimiz günlerde ABD’nin Indianapolis eyaletinde yer alan Indy Eleven futbol takımına sponsor oldu. Takımın sahibi ise Türk iş adamı Ersal Özdemir.

Indy Eleven ile THY arasında yapılan anlaşma gereği, THY kulübün Resmi Uluslararası Taşıyıcısı oldu. Bu anlaşma sayesinde THY, Indy Eleven’in yerli veya yabancı havayolu kategorilerinde ilk kurumsal ortağı oldu. Bu işlem aynı zamanda kulübün ilk uluslararası ortak girişimi.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY’nin her geçen gün büyüdüğüne ve hizmetlerini artırdığına dikkat çekerek, “Sporun kültürleri ve ulusları birleştirme becerisine sahip olduğuna inanıyoruz, bu nedenle Indy Eleven ile gerçekleştirdiğimiz anlaşmadan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Indy Eleven kulübünün sahibi Ersal Ozdemir de ABD’de futbolun günden güne geliştiğine dikkat çekerek, “Indy Eleven olarak THY ile yaptığımız bu işbirliğinden dolayı gurur duyuyoruz. Yapılan işbirliği büyüyen markamıza ABD ve dünyadaki erişimi kolaylaştıracak” dedi.

Indy Eleven, 2013 yılında Keystone adında bir inşaat firmasının da kurucusu ve CEO’su olan Ersal Özdemir tarafından kuruldu ve ilk müsabakasına 2014 yılında çıktı. Takım North American Soccer League olarak ifade edilen Kuzey Amerika Futbol Ligi’nde yer alıyor ve ortalama seyirci sayısı 8-9 bin kişi seviyelerinde. Asıl amacı bir üst lig olan Major League Soccer’e geçebilmek olan takımın bunu gerçekleştirebilmesi için öncelikle yeni bir stadyum inşa etmesi gerekiyor.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?