Galatasaray ile Akçalı Boya A.Ş.’nin markası olan Permolit Boya arasında 1 yıllık – 1.050.000 dolar + KDV bedelli forma kol sponsorluğu anlaşması imzalandı.

Gerçekleştirilen basın toplantısıyla duyurulan anlaşmada Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, “Türk sporunun çınarı Galatasaray Spor Kulübü ülkesini ve vatanını mükemmel bir biçimde temsil etmiştir ve dünyada en çok bilinen Türk markası olmuştur. İşbirliklerinde bir konuyu çok önemsiyoruz. Bu topraklarda doğmuş, vatanın bağrından çıkmış şirketlerle birlikteliğin Galatasaray’a enerji vereceğini düşünüyoruz. Diğer sponsorlarımız Garenta da Nef de kendi alanlarında öncülüklerini sürdürmektedirler. Permolit Boya da alanında öncü bir marka. İki markanın birbirine enerji vereceğin düşünüyorum” dedi.

Dursun Özbek, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türk milletinin darbeye karşı dik duruşu, vatanına ve milletine karşı bağlılığı sayesinde dünyaya örnek bir görüntü sergilediğini belirtti ve şöyle devam etti: “Uluslararası piyasada beklenti farklıydı. Hain darbe girişimi nedeniyle uzun süre ekonominin toparlanmayacağı kanaati vardı. Türk ekonomisine bağlılık şunu gösterdi: Türkiye’deki sanayi kuruluşları ekonominin kaotik ortamdan çıkmasını bildi. Galatasaray ile yapılan sponsorluk anlaşmalarıyla bu kendisini göstermiştir. Darbe girişiminden iki gün önce Nef ile görüşmüştük; tereddüt etmeden imzaladık. Permolit Boya ile de aynı şekilde görüştük ve imza attık…” 

“Sponsorlar, sporun en büyük destekçileri” diyen Dursun Özbek, sözü Akçalı Boya AŞ CEO’su M.Akın Akçalı‘ya bırakırken; Akın Akçalı, Permolit Boya’nın Akçalı Şirketler Topluluğu’nun lokomotif markası olduğunu ve bu markanın dünya genelindeki etkisinden bahsetti. Akçalı: “Galatasaray şanlı bir tarihe sahip. Bugüne kadar kazandığı destansı başarılar Türk spor tarihinde ilklerin ve enlerin kulübü olarak kendine sağlam bir yer edinen güzide bir spor kulübümüz. Türkiye’yi uluslararası arenada başarıyla temsil eden ve göğsümüzü kabartan bir camia. Biz de Permolit Boya olarak sektörün öncülerinden biriyiz. Amacımız Galatasaray gibi her alanda liderlik. Milyonları peşinden sürükleyen sarı-kırmızı formanın bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz…”

 

İşte KAP Açıklaması
KAP Permolit - Galatasaray

 

Bu sayede Galatasaray’ın formasında sadece çorap sponsorluğu boş kaldı. 18.5 milyon TL değerinde olan 2016-2017 sezonunda Galatasaray Futbol Takımı’nın forma sponsorlukları:

NEF – 9.5 milyon TL / Göğüs sponsorluğu
Garenta – 5 milyon TL / Sırt sponsorluğu
Permolit Boya – 3 milyon TL / Kol sponsorluğu
Coca Cola – 1 milyon TL / Şort sponsorluğu

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?