Vodafone FreeZone, Türkiye E-Spor Federasyonu’nca (TESFED) düzenlenen ilk resmi e-spor turnuvası TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’na isim sponsoru oldu.

Vodafone’den yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de e-spor alanında önemli bir boşluğu doldurması beklenen organizasyon, e-spora kurumsal kimlik altında resmiyet kazandırırken, bu sporun toplumun geniş kesimlerine yayılmasına ve gelişimine de hız verecek.

Vodafone kullanıcıları, tüm lisanslı e-spor oyuncularına açık olacak ve ücretsiz düzenlenecek TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’nın online eleme ve finallerini Gamer Paketleri ile internetinden harcamadan izleyebilecek. Kullanıcılar ayrıca, finalleri Vodafone TV üzerinden istedikleri yerden canlı takip edebilecek.

TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’na başvurular dün başladı. Bugüne kadar gerçekleşen en kapsamlı e-spor turnuvalarından biri olan TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’nda online elemelerin ardından üst tura çıkan takımlar, büyük finaller için aralık ayında İstanbul Ataşehir’deki FDR Oyun Merkezi’nde yapılacak karşılaşmalara katılacak.

Yılda 2 kez düzenlenecek turnuva kapsamında League of Legends, PUBG, CS:GO, FIFA, Dota 2 ve Zula oyunlarının e-spor karşılaşmalarının yanı sıra birçok sürpriz etkinlik de gerçekleştirilecek. Organizasyona ilişkin TESFED’in resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından bilgi alınabilecek.