Galatasaray’ın Süper Lig ve Kupa maçları için çorap sponsoru, dünyanın öncü ısıtma firması Ariston oldu.

13 Ocak Çarşamba günü Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Stadı’nda düzenlenen basın toplantısı ve imza törenine Galatasaray Spor Kulübü adına Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi İsmail Sarıkaya ile Ariston Thermo Group firmasını temsilen de Merkez Asya ve Romanya Genel Müdürü Turgay Dağ katıldı.

Galatasaray Spor Kulübü ile Ariston arasında yapılan anlaşmaya göre, Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı, Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda oynayacağı maçlarda Ariston logolu çoraplarla sahalarda yer alacak. İmzalanan sponsorluk anlaşması ile Ariston’un ısıl konforda yenilikçi markası Ariston Kombi, tüm futbolseverlerin futbol sezonu boyunca reklam ve tanıtımlarla karşısına çıkacak.

 

Anlaşma tek sezonu kapsıyor. Sponsorluk bedeli  500.000 dolar.

 

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası’nda yapacağı iç saha ve deplasman maçlarında çoraplarında Ariston logosu bulunan çorapları giyecek.

Galatasaray Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi İsmail Sarıkaya, yaptığı konuşmada, “Galatasaray Türkiye’nin en önemli sportif markası. Bu alanda adeta kendiyle yarışıyor. Uluslararası araştırma kuruluşlarının yaptığı sıralamalarda dünyanın en çok gelir elde eden, marka değeri en yüksek ilk 20 kulübü arasında yer alıyor. Galatasaray Spor Kulübü olarak işbirliği yapacağımız firmaları seçerken Türkiye’de ve dünyada sektörünün lider kuruluşları arasında yer almasına, kurumun saygınlığına büyük özen gösteriyoruz. Bu anlamda Ariston çok prestijli bir iş ortağı. Faaliyet gösterdiği alanlarda saygıyı hak eden başarılara imza atmış köklü bir marka. Biz, bugün atacağımız imzayla başlayacak işbirliğini bir başlangıç olarak görüyoruz. Bu sezonun kalan bölümünde ve önümüzdeki sezonda Galatasaray Futbol Takımı, çoraplarında Ariston markasıyla sahaya adım atacak. İlerleyen yıllarda Ariston’u formamızın diğer reklam alanlarında da görebileceğimizi düşünüyorum. Bu başlangıcın her iki saygın markaya da hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Hem gönülden sevdiği spor kulübüne hem de Türk futboluna katkıda bulunmak için sponsorluk anlaşmasına imza attıklarını belirten Ariston Thermo Group Merkez Asya ve Romanya Genel Müdürü Turgay Dağ “Umarım her iki taraf için de hayırlı olur” dedi.

Dağ sözlerine şöyle devam etti. “Sektörün global ve yenilikçi markası olarak, futbol camiasının öncü markası Galatasaray ile önemli bir anlaşmaya imza attık. Bir İtalyan markası olan Ariston, uzun yıllar İtalyan liginin ve dünyanın en prestijli futbol kulüplerine sponsorluk yaptı. Uzun bir aradan sonra Ariston’un bir Türk futbol takımına sponsor olduğunu görmek, hem Galatasaray’ın uluslararası arenadaki bilinirliğini hem de Ariston markasının İtalya’dan çıkıp global arenada yakaladığı büyük gelişimi gözler önüne seriyor. Bu anlaşma ile sporun gelişimine destek verirken, stratejik ortağımız Galatasaray’a da katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Ariston olarak Galatasaray’ın Türkiye’de ve uluslararası platformda başarılarının devam etmesini diliyor, iş birliklerinden dolayı Galatasaray Spor Kulübü’ne teşekkürü borç biliyorum” şeklinde konuştu.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂