Türkiye’nin ilk online şans oyunları platformu Bilyoner, sporun farklı alanlarına olan katkılarına bir yenisini daha ekleyerek, Türkiye Kaykay Federasyonu’nun sponsoru oldu.

Sporu ve eğlenceyi buluşturan yenilikçi bir vizyonla hareket eden Bilyoner, sektörel faaliyetlerinin yanı sıra sporun farklı alanlarına verdiği desteklerle de adından söz ettiriyor. Bilyoner, yeni neslin en çok sevdiği sporlardan kaykayın Türkiye’de yaygınlaşıp gelişmesi için çalışmalar yürüten Türkiye Kaykay Federasyonu ile iş birliği yapıyor.

Bilyoner CEO’su Sencer Kutluğ: “Bilyoner olarak, sporun her rengine destek vererek, kurumların ve sporcuların yanında olmaya devam ediyoruz. Amatör sporlara ve sporculara destek vermek de önceliklerimiz arasında yer alıyor. Sektöründe her zaman ilklerin öncüsü olan Bilyoner’in sınır tanımayan girişimci ruhuyla, özgürlüğün ve cesaretin simgesi olan kaykay sporunun temsil ettiği değerlerin birbirini tamamladığını düşünüyoruz. Bu bağlamda Türkiye Kaykay Federasyonu ile iş birliği yaparak güçlerimizi birleştirdiğimiz için son derece mutluyuz ve gururluyuz. Federasyonumuzun değerli çalışmalarıyla ülkemizde gelişen kaykay sporuna biz de Bilyoner olarak elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Bundan sonra da yapacağımız yeni iş birlikleriyle sporun farklı alanlarına katkı sunmayı sürdüreceğiz.”

Türkiye Kaykay Federasyonu Başkanı Metin Ayvazoğlu: “Sporun birleştirici ve iyileştirici özelliklerini merkeze alan, toplumumuzun spora yönelmesi konusunda farkındalık yaratan markalarla iş birliği yapmayı önemsiyoruz. Türkiye’nin bir kaykay ülkesi olması hedefiyle çalışmalarımızı yürütürken, spor sektörünün en büyük paydaşlarından Bilyoner ile iş birliği yapmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Bilyoner gibi alanında öncü ve büyük bir markanın kaykay sporuna destek vermesinin, sporcuların motivasyonunu artıracağına inanıyoruz. Bu sponsorluk aynı zamanda yeni nesil bir spor olan kaykayın, teknoloji ve eğlenceyle buluşması açısından da ayrı bir anlam taşıyor.  Gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğinin her iki kuruma da hayırlı olmasını, Türkiye’de kaykay sporunun gelişimine katkı sağlamasını diliyoruz.”

 

Bilyoner Hakkında:

Bilyoner, 2004 yılında Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile imzalanan anlaşmalar doğrultusunda, Türkiye’nin ilk yasal online şans oyunları platformu olarak kuruldu. Hitay Holding şirketlerinden Tek Elektronik ve Intralot’un eşit hisse sahibi olduğu Bilyoner, 18 yıldır iddaa ve Spor Toto oyunlarının oynatma hakkını elinde bulunduruyor.

Sporda eğlencenin ilk adresi, Türk sporunun gelişimine katkı sağlamak için 2015-2018 yılları arasında Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi isim sponsorluğu, 2015 – 2019 yılları arasında Türkiye Erkekler Basketbol Süper Ligi’nin sponsorluğu, 2018 – 2019 ve 2019-2020 sezonlarında Türkiye Erkekler ve Kadınlar Basketbol Milli Takımları sponsorluğu, 2018 – 2019 ve 2019-2020 sezonlarında Galatasaray Spor Kulübü’nün Futbol ve Erkek Basketbol Takımlarının ana sponsorluğu ile Türk sporuna destek vermiştir. Bilyoner, Galatasaray Futbol ve Basketbol Takımları ile sponsorluk anlaşmasını 2023-2024 sezonu için yenileyerek spor dünyasıyla güçlü ortaklığını pekiştirmiştir. Bilyoner bunların yanı sıra Türk sporunun paydaşları ile duygu bağını güçlendirmek için spor basınının emekçilerini bünyesinde bulunduran Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin sponsorluğunu 2019-2020 sezonundan bu yana üstlenmeye devam etmektedir.

Türk sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla sponsorluklarını sürdüren Bilyoner, 2019-2020 sezonu itibarıyla Anadolu Efes Spor Kulübü’nün resmi sponsoru olmuş; 5 sezondur ilklerin takımı Anadolu Efes ile sporda eğlencenin ilk adresi Bilyoner’in ortaklığı devam etmektedir.

Halısahaların Şampiyonlar Ligi olarak da nitelendirilen, amatör ruhun sahada rekabete dönüştüğü Bilyoner Rakipbul Ligi’ne Bilyoner’in desteği 5 sezondur sürmektedir.