Rio 2016 Olimpiyatları’nda Türkiye’ye ilk ve tek altın madalyayı kazandıran Milli Güreşçimiz Taha Akgül yurda döndü.

Ariel, Prima, Gillette, Head & Shoulders ve Pantene gibi önde gelen markaların yaratıcısı Procter & Gamble’ın (P&G), “Teşekkürler Anne” kampanyası kapsamında desteklediği Milli Güreşçi Taha Akgül, 26 yaşında Olimpiyat madalyası kazandı.

 
Taha Akgül, ülkesini gururlandırdığı için çok mutlu olduğunu dile getirerek madalyayı ülkesine ve annesine armağan etti. Bundan önce iki kez Dünya Güreş Şampiyonu unvanını almaya hak kazanan Milli Güreşçi Taha Akgül, P&G’nin desteğini almaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek “Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’na katılıp madalya ile dönmek en büyük hayalimdi. Annem bu hayalimin gerçekleşmesine giden yolda en büyük destekçim oldu. P&G’nin bu desteği görerek yanımızda olmasından ve Rio’da bizi yalnız bırakmamasından dolayı mutluluk duyuyorum. Madalya için çok çalıştım, ailemin beni orada desteklemesi de büyük motivasyon kaynağı oldu. Teşekkürler P&G, teşekkürler anne dedi.

“Annelerin Gururlu Sponsoru” P&G, Rio 2016 Olimpiyat Oyunları kapsamında Milli Güreşçimiz Taha Akgül’ün annesi Gülbahar Akgüle de destek olarak oğlu Taha’nın müsabakalarını orada izlemesini sağladı. P&G’nin Rio’daki Aile Evi’nde diğer sporcu aileleriyle beraber konaklayan Gülbahar Akgül, “Bu önemli gününde oğlumun yanında olabildiğim ve onu canlı canlı izleme fırsatı bulduğum için çok mutluyum. İlk kez yurtdışına çıktım, oğlumun altın madalya kazanmasına şahit oldum. Çok gururlu ve mutluyum” dedi.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?