Alanyaspor Kulübü ile akaryakıt firması Aytemiz arasında 1 yıllık isim sponsorluğu sözleşmesi imzalandı.

Alanyaspor Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde düzenlenen tören sonrasında Alanyaspor’un yeni ismi ‘Aytemiz Alanyaspor’ oldu. Mali detaylar paylaşılmadı.

 

Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Aytemiz’in vermiş olduğu bu önemli destekten çok büyük bir memnuniyet duyduklarını söyledi. Tarihlerinde ilk kez Süper Lig’de mücadele edeceğimiz için yönetim kurulunun ve kentin çok heyecanlı olduğunu belirten Çavuşoğlu, “Hedefimiz ligde kalıcı olmaktır. Bu isteğimizi ve arzumuzu gören ve bize inanan Aytemiz ile yeni ve güçlü bir beraberliğe imza attık. Desteğini bizden esirgemeyen Aytemiz’e bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” dedi.
“ALANYASPOR HAK EDİYOR”
Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke ise, “Aytemiz olarak, gerek büyük şehirlerde ve gerekse Anadolu’daki geniş bayi ve istasyon ağımız sayesinde sektörde tüketicisine en yakın markalardan biriyiz. Tamamen yerli sermayeli bir şirket olarak Anadolu takımlarının, özellikle Süper Lig’de çok daha iyi yerlere gelmesi gerektiğine inanıyoruz. Akaryakıt sektörünün en hızlı büyüyen markası olan Aytemiz için Alanya’nın ayrı bir yeri var. Biz de bu desteği hak eden bir spor kulübü olarak gördüğümüz Alanyaspor’u 2016-2017 Turgay Şeren Sezonu’nda destekleyerek, onların enerjisini yükseltecek bir iş birliğine imza attık. Büyüyen bir şirket olarak marka değerimize büyük fayda sağlayacağına inandığım bu birlikteliğin her iki taraf için de hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Alanyaspor’un Süper Lig’de de bu sezon hedeflediği yerlere geleceğine yürekten inanıyorum” diye konuştu.
Sezon başında, Opet’in ortağı Antalyaspor’a başkan olmuştu. Aynı şehirde bulunan iki takımın rekabeti için de Aytemiz, Alanyaspor’un isimine sponsor olmuş olabilir.

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?