Beşiktaş ile elektronik para ve ödeme hizmetleri şirketi Papara arasında 3 yıllığına konç sponsorluğu anlaşması imzalandı. Anlaşma kapsamında Beşiktaş Futbol A Takımı, 2022-2023 sezonu itibarıyla 3 yıl boyunca Papara logolu konçlarla sahaya çıkacak.

Vodafone Park’taki törene başkan Ahmet Nur Çebi, Genel Sekreter, Sponsorluk ve Pazarlama, İnsan Kaynakları ve İdari İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mehtap Mutluşan Ferah ve Papara CEO’su Emre Kenci katıldı.

Sponsorlukların önemine dikkat çeken Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Papara firmasına huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Özellikle formalarımızın hemen hemen sırt, kol, arka, ön ve konç kısmı tamamlandı. Önümüzdeki hafta da muhtemelen şort sponsorunu tamamlayacağız. Böylece formalarımızda alanları değerlendirmiş olacağız. Bu bizim için önemli bir süreç. Bu değerli firmaların, bizlere verdikleri katkı çok değerli. Pandeminin kulüplere aşırı bir yük yüklediğini biliyoruz. Sponsorluklarla bunları aşmaya çalışıyoruz. Papara firmasının önemini ve değerini Beşiktaş markasıyla daha yukarı çekebileceğini bilen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu çalışmaları tüm arkadaş arkadaşlarıma, yöneticilerime ayrıca teşekkür ediyorum. Papara’nın sponsorluğunda taraftarımızın katkı verdiğini biliyorum. Aile olmak böyle bir şey. Yönetici ya da profesyonel olmadan Beşiktaş’a katkı verebilmek için heyecan duyuyorsanız en büyük Beşiktaşlı, en büyük Beşiktaş taraftarısınız” diye konuştu.

Papara CEO’su Emre Kinci, “Gururlu olduğumuz bir gün. Beşiktaş özel yeri olan bir takım. Beşiktaş gibi bir kulübe sponsor olmak 6 yıllık bir şirket için büyük bir başarı. Bunun için gururluyuz. Sadece sportif başarılarıyla değil; geçmişi, taraftarı, duruşu ile özel bir kulüp. Papara, finansal bir teknoloji şirketi. Aklınıza gelebilecek birçok finansal faaliyeti var. Özellikle gençler arasında en çok kullanılan uygulamalardan birisi. Yurt dışına da açılmayı düşünüyoruz. Biz bugüne kadar kendimizi reklam yaparak büyütmeye çalışmadık. Ürünü geliştirerek büyümeye odaklandık. Ancak bundan sonra ilerlemeye devam ederken ulusal seviyede insanların markayı tanıyabileceği mecralarda yer almayı hedefliyoruz. Bu olgunluğa ulaştık. 3 yıllık bir sözleşme. Sektörde kalıcı olduğumuzu ve bir yere gitmediğimizi bilinmesi, belli bir güven vermesi gerekiyor. Papara’ya birçok sayıda insan üye oluyor. Bu sponsorluk elle tutulamayan, değerler üstüne bir sponsorluk. Bu ilk kez yaptığımız bir şey. Etkilerini göreceğiz. Gençlerin kullandığı bir uygulamadan, tüm toplumun kullandığı bir uygulamaya geçmek istiyoruz” diye konuştu.