Orduspor Kulübü Başkanı Yaşar Pamuk, Orduspor’un maddi anlamda zor günler geçirdiğini söyledi. Şu an için 500-600 bin TL’ye ihtiyaçları olduğunu belirterek, Orduspor’un yaşaması için öncelikle ekonomi sonra taraftar desteğinin şart olduğunu dile getirdi.

Sponsorlar aracılığıyla biletleri ücretsiz dağıtacaklarını aktaran Başkan Pamuk; “Orduspor Kulübü’nden en büyük problemlerden birisi para. Diğeri ise taraftarların maça gelip gelmemesi konusu. Orduspor’un ayakta durabilmesi için taraftar desteğine ihtiyaç var. Anadolu Üsküdar maçında sponsorlarımız aracılığıyla ücretsiz biletler dağıtmıştık. Aynı uygulamaya Fethiyespor maçında da devam edeceğiz. Biletler 1-2 TL. Genç ve öğrencilere ise biletleri sponsorlar aracılığıyla ücretsiz vereceğiz. Bu haftaki maçta Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen, Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, Citroen bayi, Doğa Koleji, Bahtiyar Köksal, Turan Seramik, Şenocak Gıda, BK İnşaat sponsor oldular. Orduspor’un yaşaması için ekonomi ve taraftar desteği şart. Taraftar desteği ile bu haftaki maçtan da galip ayrılacağımızı düşünüyorum” dedi.

Orduspor hakkındaki diğer açıklamalar aşağıdadır.

“Moss ayrıldı”

Basketbol takımında oynayan Amerikalı oyuncu Moss ile yollarını ayırdıklarını kaydeden Pamuk; “Moss, şu an bizim sporcumuz yollarımız ayrıldı. Moss’un ayrılmasının sebebi ekonomi değil. Çok fazla burada kalmamasına rağmen Orduspor Kadın Basketbol Takımı’na katkıları oldu. Kendisine teşekkür ediyoruz. Yeni transferler yaparak basketbol takımımızın hedefi doğrultusunda mücadele etmesine yardımcı olacağız. Başka bir oyuncu da ayrılabilir. Basketbol futbol gibi değil. Oyuncunun parasını ödemediğin anda boşa çıkıyor. Vandersloot, 30 bin dolar getirdiği anda gidebiliyor. Anlaşması bu şekilde. Biz 50 bin dolar verirken, başkası çıkıp, 200 bin dolar veriyor. Oyuncu da o zaman 30 bin doları ödeyip serbest kalıyor. Oyuncular para değil, kariyer için ayrılıyor. Ayrılacaklar da var.”

Taraftar desteği istedi…

Pazar günü Ordu’da oynanacak olan hem futbol hem de basketbol maçında taraftarlardan destek isteyen Başkan Pamuk; “Futbol takımımız Pazar günü saat 13:00’da Fethiyespor’u konuk edecek. Basketbol takımımız ise, yine Pazar günü saat 14:00’da Fenerbahçe’yi ağırlayacak. İki maça da taraftar desteğini bekliyoruz. Taraftar desteği ile basketbolda TTT Riga’yı mağlup ettik. İnşallah Fenerbahçe ve Fethiye maçında da taraftar desteği ile galip gelmeyi arzu ediyoruz” diye konuştu.

“500-600 bin TL’ye ihtiyaç var”

Orduspor Kulübü’nün bir pide alamayacak durumda olduğunu söyleyen Pamuk; “Parasını alamayan futbolcular, alacağı kaç lira olursa olsun federasyonda hakkını arama hakkı var. Futbol ve basketbolda rahat etmemiz için yaklaşık 500-600 bin TL’lik bir desteği ihtiyacımız var. Verilen taahhütlere uyulursa bu sorunu da aşacağımız düşünüyorum. Çok büyük paralara gerek yok. Orduspor Kulübü, bir pide alamayacak durumda. Ama biz buna rağmen kulübün itibarını düzeltmeye çalışıyoruz. Şu an Orduspor Kulübü’nün piyasaya borcu yoktur” şeklinde konuştu.

“Ligden düşme anlamında sıkıntımız yok”

Gelecek sezon Ordulu gençlerin bu takımı ayağa kaldırabileceğini belirten Başkan Pamuk; “Takımımız iyi. Orduspor’un futboluna yaptığımız en büyük iyilik, 7-8 tane tecrübeli futbolcuyla gençlerimizi aynı anda oynatıyoruz. Bu çocuklar şu an da yetişti. Gelecek sezon futbolcuya gerek olmadan bizim çocuklarımız üst lige oynar. Ligden düşme anlamında hiçbir sıkıntımız yok” ifadelerini kullandı.

“Kongreye gidiyoruz”

Kongre hakkında da konuşan Pamuk; “Orduspor’u geleceğe taşıyacak bir yönetim oluşturmak için olağanüstü kongre kararı aldık. Bu seçimde sadece yönetim değişecek. Para desteği verebilecek arkadaşları da katarak yolumuza devam edeceğiz. Ordu, İstanbul ve Ankara’dan yeni isimleri yönetimimize alacağız” dedi.

Kaynak: Ordu Hayat

Bu haberi paylaşabilirsiniz 🙂