Alman futbol kulübü FC Bayern Münih, Apple’ın online müzik servisi ile bir sponsorluk anlaşması yaptığını duyurdu. Apple Music, FC Bayern Münih’in resmi müzik servisi olarak lanse edilecek. Bu anlaşma sayesinde takımın taraftarlarına özel çalma listeleri ve içerikler hazırlanacak.

İçerikler gelmeye başladı bile

Iphone-ticker.de’ye göre Apple Music, FC Bayern Münih’in resmi müzik servisi olarak değerlendirilecek. Ayrıca taraftarlar için hazırlanan ilk çalma listesi indirmeye hazır duruma getirildi. Bununla beraber takımla ilgili başka içerikler de online müzik platformundaki yerini almaya başladı.

FC Bayern Münih tarafından yapılan resmi basın açıklaması:

“Bugünden itibaren, taraftarlar Apple Music tarafından özel olarak hazırlanan çalma listeleri ve içerikler ile FC Bayern Münih takım ruhunu daha iyi yaşayabilecekler. Hazırlanan içerikler arasında, antrenman sırasında dinlenebilecek ilham verici ve canlandırıcı şarkılardan oluşan listelerden post-match kutlama marşlarına kadar birçok liste olacak. Bu müzikler herkesin eğlenebileceği özel içerikler olacak. Takım için hazırlanan ilk çalma listesi şu anda kullanıma sunulmuş durumda. Özel içerik ve videoların yanı sıra Apple Music, FC Bayern Münih’in resmi müzik servisidir.”

Ayrıca basın açıklamasında, FC Bayern Münihli yıldız oyuncu Mats Hummels’un Deutsche Telekom ve Apple Music arasındaki anlaşma için hazırlanan TV reklamında oynadığına da değiniliyor. Bu noktada hem oyuncular hem de taraftarlar için müziğin önemine vurgu yapıldı. Kulüp, Apple’ın Beats by Dre ile “resmi ses ortağı” olarak devam etmesi için bir anlaşma imzaladığını da açıklamış durumda.

https://www.youtube.com/watch?v=yw_zhsFbr2I

 

Apple Music’in İlk Profesyonel Anlaşması

Anlaşmanın Apple için farklı bir önemi daha var. Bayern Münih anlaşması, Apple’ın bir spor takımı ile imzalanan ilk anlaşması oldu.  Bu sponsorluğun teknoloji ve popüler kültürün kavranması anlamında güçlü bir rol oynayacağı ön görülmekte. Apple, geçtiğimiz günlerde, hizmetin sunduğu teklifleri müzik ötesi bir şekilde çeşitlendireceğini ve orijinal içerik oluşturarak TV ile filmleri de buraya dahil ederek online müzik platformunun abone tabanını genişletmek istediğini belirtti.

 

Kaynak: http://www.teknolojibulteni.tv/fc-bayern-munih-apple-music-is-birligi.html

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?