Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Gelişim Liglerinin sponsorunun, çocuklara yararlı ürünler üreten firmalardan biri olmasını önerdi.

Altınordu’nun altyapı olarak Türkiye’nin en iyi kulüplerinden birisi olduğunu ve başkanın bu açıklamalarının gelecek futbolcuların gelişimi açısından etken olduğunu düşünüyoruz.

Özkan, kulübün internet sitesinde, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’e hitaben yazdığı yazıda, 8 yıl önce Akademi Ligleri sponsorunun bir içecek firması (Coca Cola) olduğunu öğrendiğinde, o dönemin futbol gelişim direktörü Ahmet Güvener’i aradığını ve sponsorun gençlik geliştirme kavramı ile uyuşmadığını söylediğini belirtti.

Güvener’in yepyeni bir oluşum olduğu için sponsor seçemeyeceklerini aktardığını bildiren Özkan, şunları kaydetti:

“Bunun üzerinden 8 yıl geçti. Tam 8 yıldır çocuklarımıza ‘kolalı içecek içmeyin, dişinizi her gün fırçalayın, temiz olun, elinizi yüzünüzü yıkayın, tırnaklarınızı kesin, sabahları günaydın, sonraları merhaba deyin, başınız dik yürüyün, güler yüzlü ve yardımsever olun, yurdunuzu sevin’ deyip deyip duruyoruz. Her sezon sonu Antalya’daki final müsabakalarında kaç defa çocuklarım bana gelip, ‘başkanım siz kola içmeyin diyorsunuz ama bizim turnuvanın adı bile kolalı içecek reklamı’ dedi. Gelişim Liglerinin sponsoru, çocuklarımıza yararlı ürünler üreten firmalarımızdan biri olsun artık. Kolacılar yeterince oldular, kendilerine çok teşekkür ederiz ama çekilsinler artık lütfen. Mesela sıra ‘sütçü’lerde olsun. Birleşsinler, 8-10 yıl da onlar götürsünler bu sponsorluğu.”

Özkan, A Milli Takımı’nın “Milli Takım Taraftar Kulübü” üyeliğine tüm sporcular ve antrenörler için başvuru yaptıklarını belirterek, “Toplu alımla ilgili indirim beklediğimizi belirtmek isterim. İnşallah Fransa’da A Milli Takımımızın yanında olacağız ve Avrupa’daki vatandaşlarımızla mutlu günler yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: SporX

 

Bu haber hakkındaki yorumlarınızı sosyal medyada paylaşabilirsiniz.