Son haftalarda ortaya çıkan ilginç bir sponsorluk haberi ile karşı karşıyayız. Fethiye Lokman Hekim Hastanesi’nin logosu Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nın forma göğüs kısmında yer almıştı ve buradan yola çıkarak hastanenin takıma sponsor olduğu söylendi.

Aslında durumun böyle olmadığı, hastane bütçesinden sponsorluk için bir bütçe ayrılmadığı Fethiye Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu ile Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir açıkladı. Bir ilginçlik daha ise bu açıklamanın sebebinin halktan gelen “Madem sponsor oluyorsunuz, neden Fetfiyespor’a sponsor olmuyorsunuz?” tepkisi olması.

Bu durumda olay neydi?

Meğerse hastanedeki üst düzey bir yöneticinin kendi hissesini satarak kendi imkanlarıyla bağış vermiş. Galatasaray’dan da belli bir süre için hastanenin logosunu konumlandırmalarını istemiş. %2.65 hissesini 485 Bin TL karşılığında satıp, 215 Bin TL’sini Galatasaray’a bağışlayan kişinin de Galatasaray takımı üyesi Şenol Tüzemen olduğu açıklandı.

 

GALATASARAY
Arzu ederseniz açıklamalarının tamamını aşağıdan okuyabilirsiniz.

Fethiye Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu “Son günlerde sosyal paylaşım sitelerinde ve bazı insanlarımızın sohbet esnalarında Fethiye Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanemizin ilçemizin takımı Fethiyespor’a neden sponsor olmadığı ile bir takım yazışmalar ve sözler duymaktayız. Bu anlamda ortada çok büyük bilgi kirliliği olmaktadır. Bunun yanında da geçtiğimiz günlerde Galatasaray bayan basketbol takımının formasının göğüs bölümünde de Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Fethiye yazılı hastanemizin reklamı yapıldı. Bu reklamı gören, gönlünü Fethiyespor’a kaptırmış taraftarlarımızda haklı olarak neden Fethiyespor’a değil de Galatasaray’a sponsor oldunuz şeklinde bir takım serzenişler içerisinde.

Hastanemiz bütçesinden belirli miktarda bir para ayırarak Galatasaray bayan basketbol takımına sponsor olmamıştır. Hastanemizin üst düzey yöneticilerinden bir arkadaşımız Galatasaray takımına da üyeliği bulunmaktadır. Galatasaray takımının son günlerde ekonomisinde biraz sıkıntısı olmasından dolayı bu arkadaşımızdan ve diğer üyelerden yardım talebinde bulunmuşlardır. Bu arkadaşımızın da nakit parası olmamasından dolayı hastanemizde bulunan %2.65 hissesini satmak istedi ve hastane yönetimimize devretmek istedi. Bu yüzdeliğin bedeli de 485 Bin TL değerindedir. Hastanemizin kayıtlı sermayesi 15 Milyon TL olunca bu arkadaşımızın hissesine de 485 Bin TL düşmektedir. Bizde yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte bu hisseyi satın alma kararı aldık. Bu arkadaşımızda hastaneden elde ettiği gelirinin yarısını Galatasaray Spor kulübüne bağışladı. Fakat bu arkadaşımız Galatasaray kulübüne bağış yaparken Galatasaray yönetimine bu para yardımının karşılığında ekmek yediği yerin yani hastanemizin belli bir zaman karşılığında reklamını yapma talebinde bulunmuş ve Galatasaray yönetimi de bu teklifi kabul ederek belli bir zaman zarfında Galatasaray bayan basketbol takımının formasında reklamımızı koymuştur.

Hastanemizde üst düzey yönetici arkadaşımızın bu yardım miktarı 215 Bin TL’dir. Sağda solda bu para miktarı 2 Milyon olarak lanse edilmektedir. Keşke hastanemizin iki değil de dört Milyon TL parası olsa da Fethiyespor’a yardım edebilsek. Özel Lokman Hekim esnaf Hastanesi olarak her zaman ilçemizin takımı Fethiyespor’a destek olabilmek amacıyla elimizden geleni bugüne kadar yapmışızdır, yapmaya da devam edeceğiz. Normal şartlarda bu yılki sponsorluk hakkı bizim olmasına rağmen Fethiye’deki başka bir kuruluşun bizden daha fazla meblağ vereceğini söylemesi üzerine biz hakkımızdan vazgeçerek takımımızın daha fazla para alabilmesi adına çaba gösterdik. Biz Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi olarak her zaman takımımızın yine yanında olacağız ve destekçisi olmayı da sürdüreceğiz.

Hiç kimse Fethiye’nin iki güzide markası Fethiyespor ve Esnaf Hastanesini karşı karşıya getiremez. Fethiyespor ve Esnaf Hastanesini bir birine sokmak için uğraşan kişiler bilgilerini ve güçlerini Fethiyespor’un biraz daha başarılı olması için ne yapması gerektiği yönünde kullansınlar. Galatasaray takımının formasında ki Fethiye isminin geçmesinden dolayı Fethiye’nin tanıtımına büyük bir katkı sağladı. Ulusal televizyon kanallarında hava durumunda hep Bodrum ismi kullanılıyor. Fethiye ismi nedense yok bunun da mücadelesini verip Fethiye ismini ulusal hava durumu haberlerine koyduracağız.” dedi.

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir de “Bir kuruluş tarafından Fethiyesporumuzun mevcut sponsoru Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesinden daha fazla para vererek sponsorluk hakkını kazanmıştır. Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi olarak biz her zaman Fethiyesporumuzun yanında olduk. Bize düşen bir görev olduğunda da yine yapmaya hazırız. Biz sadece Fethiyespor’a değil diğer spor dallarına da yardım etmekteyiz ve edeceğiz. Fethiye’nin ilk marka kuruluşuna kimse nifak tohumları atamaz. Fethiyespor için biz üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Yönetim kurulu üyeliği de yaptık yapmaya da devam ediyoruz. Böyle konumda bulunan bir insan herhalde önce kendi takımını ve memleketini düşünür. Ortalıkta bunları lanse edenler gerçeği öğrensinler.”dedi.
Haberi paylaş!