McLaren takımı İngiliz Bankası Santander ile olan sponsorluk anlaşmasını yeniledi ve 2020’ye kadar rahatladı.

2007 yılından itibaren McLaren takımına sponsor olan markanın yeni anlaşmasının 2020 yılına kadar süreceği ve daha çok Jenson Button’ı profil olarak kullanacakları gelen haberler arasında.

McLaren takımı ticari işler direktörü olan Ekrem Sami verdiği demeçte iki marka için de daha başarılı günlerin olacağına inandığını belirtti

“Yenilenen bu ortaklık iki markanın da gelecekte daha başarılı olunacağına inandıklarının göstergesidir. İki marka arasındaki bu ilişkinin ilerde daha da gelişeceğine ve her iki tarafı da başarıdan başarıya taşıyacağına inanıyorum.”

McLaren pilotu Jenson Button da yenilenen anlaşmayla ilgili memnuniyetini dile getirdi.

“McLaren-Honda takımındaki diğer herkes gibi bende Santander ile çalışmaya devam ettiğimiz için çok memnunum. Şu ana kadar çok iyi bir ortaklık oldu ve bunun devam edeceğinden eminim.”

Londra’da toplu ulaşım aracı olarak kullanılan Santander bisikletleriyle ilgili de konuşan İngiliz pilot insanları bu bisikletlerin kullanımı için cesaretlendireceğini ifade etti.

“Öncelik olarak bir yarış pilotu olsam da aynı zamanda tutkulu bir bisikletçi olduğumu da belirtmeliyim. İnsanları da bu yönde teşvik etmek için sabırsızlanıyorum” diyerek ileriye dönük reklam kampanyalarının da sinyalini vermiş oldu.

Santander anlaşmasının zor zamanlardan geçen ve hala Vodafone’un isim sponsorluğunun yerini dolduramayan McLaren takımına destek olacağı kesin.

Yakın zamanda köpüklü şarap üreticisi olan Chandon markasıyla da sponsorluk anlaşmasına varan McLaren takımının uzun dönem ortakları olan Hugo Boss, Johnnie Walker ve Tag Heuer gibi devlerle olan anlaşmaları birbir sona ermişti.

Kaynak: Türkiyef1

Paylaş, paylaş, paylaş 😀