Organizatörlüğünü Miami’ nin en köklü ticari enstitülerinden biri olan Miami Dünya Ticaret Merkezi’ nin üstlendiği, Amerika Hava & Deniz Kargo Fuarı, Turkish Cargo sponsorluğunda 4-6 Kasım 2015 tarihleri arasında Miami Airport & Convention Center’ da düzenlendi.

Ana gündem maddeleri güvenlik, bölgesel konsolidasyon, hızla değişen sektörün üretici ve gönderici ihtiyaç ve beklentileri, üretkenliğin arttırılması, hızlı ve kaliteli servis, müşteri memnuniyetinden ödün vermeksizin maliyetlerin kontrol altında tutulması  gibi konulardan oluşan fuarın amacı ; uluslararası ticaretin geliştirilmesi ve genel olarak lojistik sektöründeki gelişmeler ile ilgili görüş alışverişi için bir forum olanağı oluşturmasıdır.

Fuarın ana sponsorlarından biri olan Turkish Cargo, endüstrinin liderlerini buluşturan fuarda özel Boeing yapımı 777-300ER uçağını sergiledi ve büyük ilgi gördü. Model uçağın bulunduğu ve toplantı alanı olarak da kullanılan alanın dışında Turkish Cargo için ayrılan diğer bir stand ile de Ortaklığımız fuarda üst düzey varlık göstermiştir.

Taşıyıcılar, forwarderlar, kargo medya yöneticileri, ithalat & ihracat yapan şirketler, gümrük firmaları, danışmanlar, ekipman ve teknoloji şirketleri, lojistik servis sağlayıcılar olmak üzere toplamda 250 şirket ve 7000 ziyaretçinin katıldığı fuarda, Turkish Cargo marka bilinirliliğini arttırmıştır. Bu bağlamda büyük önem taşıyan fuarda bir çok forwarder ile temaslarda bulunulmuş, Central & Latin Amerika pazarına erişim için önemli olan interline seçeneklerinin değerlendirilmesi hususunda bir çok taşıyıcıyla görüşmeler yapılmıştır. Türk Hava Yolları’nın 25 Ekim 2015 tarihi gibi çok kısa bir süre önce başlamış olmasına rağmen çok büyük ilgi gören standımızda, tanıtım malzemelerimizin yanı sıra geleneksel Türk Kahvesi de ikram edilmiş ve ziyaretçiler tarafından büyük beğeni toplamıştır.

Coğrafi özelliği nedeniyle Amerika’nın kargo geçiş merkezi olarak nitelendirilen ve  Latin Amerika, Karayip, Asya ve Avrupa’ya açılan bir kapı olan PortMiami, bölge ekonomisine yaklaşım 30 milyar USD katkı ve 270.000’in üzerinde iş olanağı sağlamaktadır. PortMiami’den geçiş yapan belli başlı kargolar; meyve ve sebze, tekstil, elektronik ürünler, inşaat ekipman ve malzemeleri, otomobil ve otomobil yedek parçalarıdır.

Haberi paylaş 🙂