Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert,  gazetecilere yaptığı açıklamada, İstanbul‘da düzenlenen “TEB BNP Paribas Tenisin Yıldızları Serisi” etkinliği kapsamında tenisçi Maria Sharapova ile Milli Tenisçi Çağla Büyükakçay‘ın, İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu‘ndaki karşılaşmasında her iki sporcunun da Türk havlusu kullandığını söyledi.

DENİB’in “Turkish Towels” markasıyla faaliyetlerine devam ettiğini belirten Kocasert, Türk havlusunun “Turkish Towels” markasıyla ciddi anlamda adını duyurmaya devam ettiğini ve dünya çapında tanınırlığının her geçen gün biraz daha artırdığını belirtti.

Kocasert, basketbolun ardından teniste de Türk havlusu rüzgarının estiğini ve dünyaca ünlü şampiyon sporcuların yanlarında yer almanın büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı olduğunu aktararak  “Mayıs ayında düzenlenen Turkish Airlines Euroleague Final Four maçlarının global sponsorlarından biri olmuş ve bu sponsorluk sayesinde, sosyal medya etkileşimlerini de dikkate aldığımızda bir milyar kişilik bir kitleye adımızı duyurmuştuk. Havlu, basketbol ve tenis sporlarıyla son derece yakından örtüşüyor. Sporcular verilen her arada havlu kullanıyor. Biz de İstanbul‘da düzenlenen tenis şöleninde dünyanın en önemli tenisçilerinden biri olan Maria Sharapova ve Milli tenisçimiz Çağla Büyükakçay‘ın yanında yer aldık. Bu organizasyon sonrasında da Türk havlusu ile ilgili son derece önemli ve sevindirici geri bildirimler edindik. Bundan sonra da “Turkish Towels” markamızla dünyanın en prestijli etkinliklerinde yer almaya devam edeceğiz.”  şeklinde konuştu.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂