Kale Grubu, 2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında 24-25 Mart’ta Çanakkale’de yapılacak Çanakkale Bisiklet Festivali‘ne isim sponsoru oldu.

Kale Grubu’nun isim sponsorluğu ile bu yıldan itibaren destek verdiği festivalin ikincisi, 24-25 Mart’ta 2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek. Kale Grubu, köklerine ve doğduğu topraklara hizmet etme sorumluluğu ile Çanakkale’nin potansiyelinin hakkını veren ve kentin ruhu ile uyumlu projelerin içerisinde yer almayı Çanakkale Bisiklet Festivali ile sürdürüyor.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ana sponsorluğunda, GTP Turizm organizasyonuyla hayata geçen Kale Çanakkale Bisiklet Festivali’nde 5 bin bisikletli tarihin izinde pedal çevirecek. Türkiye’nin en yüksek katılımlı bisiklet festivali olan etkinlik, 23 Mart’ta fuar ve kayıt etkinliği ile başlayacak ve aynı gün resmi açılış töreni yapılacak.

Bisiklet markası Salcano’nun da sponsorlar arasında olduğu, iki gün sürecek toplam 122 kilometrelik bu özel turda bisikletçiler, 113 tarihi ve turistik noktanın arasından geçiş yaparak binlerce yıllık tarihe ve kültürel mirasa tanıklık eden benzersiz bir parkurda sürüş deneyimi yaşayacak.

GTP Turizm Kurucu Ortağı Ahmet Çelik, Çanakkale’deki tüm kamu kurumlarının bu festivali had safhada sahiplenmesinin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Spor ve turizmin bir arada olduğu festivalin gelecek vadettiğini belirten Çelik, organizasyonun bölge için ekonomik ve sosyal bir değer yarattığına dikkati çekti.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Etkinlikler Koordinatörü Yıldıray Meydan ise tarihi alanın uluslararası tanıtımına katkı sağlayan önemli etkinliklerden biri olduğuna inandıkları Kale Çanakkale Bisiklet Festivali’ne desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Kale Grubu, 2018 Troya Yılı dolayısıyla geliştirdiği sanat ve spor projeleriyle kültürel mirasına sahip çıkmaya devam ediyor.

Çanakkale’ye sürdürülebilir değerler katmaya çalışan Kale Grubu’nun, bu anlamda gerçekleştirdiği çalışmalar arasında, Çanakkale Savaşı’nda kaybedilen kahramanların anılarını yaşatmak ve Çanakkale ruhunu yeni nesillere aktarabilmek için İskele Meydanı’nda hayata geçirilen ve birçok ödüle layık görülen Türkiye’nin ilk dijital savaş müzesi “Çanakkale’nin Evlatları İnteraktif Deneyim Sergisi”, “Bitmeyen Ağıt Çanakkale” albüm çalışması ve yıllardır desteklediği Gelibolu Maratonu yer alıyor.

Kale Grubu, 2018 Troya Yılı kapsamında özellikle seramik sanatı alanında da farklı projelere imza atacak.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?