Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı ile tüm dünyada sağlıklı beslenmeye, spora ve sporcuya verdiği önemli destekle öne çıkan Barilla 2 yıllık sırt sponsorluğu anlaşması imzaladı. Sponsorluk bedelinin 1 milyon TL civarında olduğu düşünülüyor.

Fenerbahçe ile Barilla arasındaki sponsorluk anlaşması, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde düzenlenen bir törenle imzalandı. Törene Başkan Aziz Yıldırım, Asbaşkanlar Önder Fırat ve Ender Alkaya, Yönetim Kurulu Üyesi Selim Kosif, Genel Koordinatör Tamer Yelkovan, Yönetim Kurulu Danışmanı Vedat Olcay, Barilla Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Karababa, Barilla Gıda yöneticileri, Kadın Voleybol Takımı koçu Marcello Abbondanza ile oyuncular Eda Erdem, Polen Uslupehlivan, Yeon Koung Kim ve takım yetkilileri katıldı.

Törende ilk olarak söz alan Yönetim Kurulu Üyesi Selim Kosif, “Uluslararası gıda devi Barilla ile 2 senelik bir ana sponsorluk anlaşması yapacağız.  İnşallah bu sponsorluğu ileriki yıllarda daha da geliştireceğiz. Barilla yönetimine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum”  dedi.

Barilla Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Karababa ise asırlık 2 kurumun ortak hayallerini gerçekleştirecek bu anlaşmadan heyecan duyduklarını söyledi. Kurumu hakkında bilgiler veren, Barilla’nın İtalya’nın Parma kentinde 1877 yılında kurulduğunu ve önümüzdeki yıl, 140. yılını yaşayacağını belirten Güneş Karababa, şirketin 4 milyar dolarlık büyüklüğüyle bir dünya devi olduğunu, dünya genelindeki 30 fabrikasıyla, Akdeniz usulü sağlıklı beslenme alışkanlıklarını ve ürünlerini insanlarla buluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Kurucularının ‘Çocuğunuza yedirmeyeceğiniz bir şeyi üretmeyin’ sözünü düstur edindiklerini belirten Karababa, “Önümüzdeki 140 senede de var olabilmek için sürdürülebilirlik bizim için çok önemli. Biz iki kurum olarak sağlıklı beslenen ve daha fazla sporla aktif yaşayan bir Türkiye hayal ediyoruz. Fenerbahçe çok değerli çalışmalar yapıyor.  Bizler de buna destek olma amacındayız.  Bu bir yolculuk. İlk olarak Sarı Melekler’le başladık.  Kurum olarak toplumların kadınların elinde yükseldiğini düşünüyoruz. İnşallah bu yolculuğu önümüzdeki dönemde daha da geliştirerek devam etmek arzusundayız. Onların çalışmalarına destek vermek, çözüm ortağı olmak arzusundayız. Bizlere bu heyecan verici yolculukta onlara eşlik etme onurunu veren Fenerbahçe Yönetimine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Törende daha sonra Selim Kosif, Güneş Karababa’ya Eda Erdem’in formasını, Karababa da Kosif’e plaket hediye etti. Tören toplu fotoğraf çekimleriyle sona erdi.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?