16 Eylül 2019 Pazartesi günü 42 Maslak’ta yer alan ininal Espor Arena’da gerçekleştirilen imza törenine ininal CEO’su Ömer Suner, ininal Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gülben Yağcı, Espor Arena Kurucu Ortağı Izi Doenyas, Espor Arena Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Bora Çetinoğlu katıldı.

Oyun şirketlerinden bağımsız ve herkese açık yapısıyla Ekim ayında kapılarını açacak olan ininal Espor Arena, dünyada milyonlarca oyuncuyu ekran başına kilitleyen oyunların turnuvalarına ev sahipliği yapacak, bu etkinliklerde binlerce oyun severi ağırlayacak. Geniş oyun ve turnuva yelpazesiyle her türden oyuncuya kapılarını açacak olan ininal Espor Arena, hem online hem de offline turnuvalara ev sahipliği yapacak. Türkçe’nin yanı sıra İngilizce ve Arapça yapılacak yayınlarla tüm dünyadaki espor severlerin, oyuncuların, oyun firmalarının, markaların, sosyal medya fenomenlerinin ve içerik üreticilerinin odak noktası olacak. Espor tutkunları ininal Espor Arena’dan yapılacak yayınlarla tüm oyunları ve turnuvaları canlı olarak izleyebilecek. Canlı yayınlar Twitch ve YouTube kanallarında tüm izleyicilerle buluşacak. ininal kullanıcılarına, ininal Espor Arena ziyaretlerinde ve etkinliklere katılımlarında özel indirimler ve avantajlar sağlanacak.

Suner: “Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük espor arenasına ana sponsor olarak, ininal ismini verdiğimiz için çok mutluyuz”

ininal Espor Arena ana sponsorluğunu değerlendiren ininal CEO’su Ömer Suner,  ‘Türkiye’de esporun büyümesine ve gelişimine büyük katkı sağlayacağına inandığımız uzun soluklu iş birliğimizin herkese hayırlı olmasını diliyoruz. Oyuncuları, oyun firmalarını, yayıncıları, sosyal medya fenomenlerini ve markaları tek bir çatı altında toplayacak olan ininal Espor Arena, oyuncular ve içerik yaratıcıları için turnuvaları seyredebilecekleri ve katılabilecekleri bir platform olacak. Arenayı ziyaret eden espor severlerin yanı sıra Twitch ve Youtube yayınları ile toplam erişimin bir yılda 2 milyondan fazla oyun severe ulaşmasını hedefliyoruz. ininal Espor Arena esporculara önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek turnuvalar sayesinde dünyaya açılma fırsatı sunacak’ şeklinde konuştu.

3 bin 800 metrekarelik bir alanda, bin 600 kişiyi aşkın kapasiteye sahip ininal Espor Arena, aynı sahnede 100 oyuncu ile turnuva gerçekleştirme imkanı sunacak. 4K çözünürlüğünde ve 70 metrekare büyüklüğündeki LED ekran, yayın odası ve stüdyolar, takım ve hakem odaları, VIP lounge, seminer ve toplantı odalarının yanı sıra yayıncı ve sosyal medya fenomenleri için özel ayrılmış alanları da olan ininal Espor Arena’da izleyiciler için kafe ve catering alanları, 120 m2’lik pop-up mağaza ve sergi alanları da bulunacak. ininal Espor Arena, 80 oyun bilgisayarlı dev bir oyun merkezi ve markalar için ziyaretçilerle direkt temasa geçmelerini sağlayacak yaklaşık 850 metrekarelik deneyim alanlarına da ev sahipliği yapacak. ininal Espor Arena tüm bu özellikleri ve ayrıcalıkları ile Türkiye’nin hatta Avrupa ve Ortadoğu bölgesinin oyun merkezi haline gelecek.