Head&Shoulders’ın Spor Toto Basketbol Ligi resmi sponsorlarından biri olmasını resmileştiren tören bugün gerçekleşti. Beşiktaş Conrad Otel’de düzenlenen tören, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay, Procter & Gamble Genel Müdürü Tankut Turnaoğlu ve Spor Toto Basketbol Ligi (BSL) Direktörü Samer Şenbayrak’ın yanı sıra birçok spor müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Ligin yükselen değerine ve dünyanın önde gelen firmalarından biri olan Head&Shoulders ile yapılan bu anlaşmanın önemine vurgu yapan TBF Başkanı Harun Erdenay “Türk Basketbolu ve Spor Toto Basketbol Ligi dünya markaları oldu artık. O yüzden dünya markası olan Head&Shoulders ile bu ortaklığı kurmayı çok anlamlı buluyorum. Şimdi Spor Toto Basketbol Ligi ile bu bağı güçlendireceğiz” dedi.

Head&Shoulders’ın BSL’nin resmi sponsoru olmasının yanı sıra Türkiye’de düzenlenen 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası, 2014 FIBA Basketbol Dünya Kupası ve 2015 FIBA Avrupa Şampiyonası’nın sponsoru oldu. 12 Dev Adam ve BSL All-Star Cedi Osman ile de işbirliği olduğunu vurgulayan Procter & Gamble Genel Müdürü Tankut Turnaoğlu “Head&Shoulders’ın marka amacı insanlara hayata katılmaları için gerekli olan özgüveni vermek. Bu bağlamda basketbol platformu ve sponsorlukları Head&Shoulders’ın marka amacını ve marka kimliğini göstermede oldukça ilişkili. Basketbol alanında bugüne kadar yaptığımız ve gelecek dönemde yapacağımız işbirlikleri için Türkiye Basketbol Federasyonu’na teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

İki hafta önce Ülker Sports Arena’da düzenlenen Spor Toto All-Star 2016’da, BSL’nin benzersiz eğlence ve heyecanının beraber yaşandığını açıklayan BSL Direktörü Samer Şenbayrak “Salonda, televizyonda ve sosyal medyada sporumuz ve Spor Toto Basketbol Ligi’nin son senelerde ne kadar yükseldiğine tanık olduk. Bu gelişmeler sponsorlarımızın desteğiyle oluyor. Dünya markası olan Head&Shoulders ile beraber çalışmak ligimizin değerini göstermiş oldu” ifadesini kullandı.

BSL’nin 17. haftası yarın 5 çekişmeli maç ile başlayacak. 16. haftadan sonra lig lideri olan Anadolu Efes (13-3) Pazar akşamı 20:00’da 3. sırada bulunan Galatasaray (11-5) ile karşılaşacak. Pazartesi akşamı 20:00’da ligin 2. sırasında bulunan Fenerbahçe’nin (12-4) Darüşşafaka Doğuş’u ağırlamasıyla 17. hafta tamamlanacak.