Türkiye Milli Cimnastik Federasyonu tarafından yılın sporcusu seçilen, 2021 Aerobik Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek olan 2001 Akhisar doğumlu milli cimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı, adidas ile 5 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı.

Hayata geçirdiği her proje ve iş birliğini sporun yaşamları değiştirme gücüne olan inancıyla kurgulayan adidas, Türkiye Milli Cimnastik Federasyonu tarafından yılın sporcusu seçilen milli cimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı’nın yeni sponsoru oldu.

adidas, sporu herkes için daha kapsayıcı kılmayı amaçlayan yaklaşımıyla, spora ve sporculara olan desteklerini sürdürüyor. Tüm dünya için birlikte daha iyi bir geleceği şekillendirmenin mümkün olduğunu her koşulda dile getiren adidas, 2021 Aerobik Avrupa Sampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek olan Ayşe Begüm Onbaşı’nın başarı yolculuğuna, beş yılı kapsayan bir sponsorluk anlaşmasıyla destek vereceğini duyurdu.

Ayşe Begüm Onbaşı, 9 Aralık 2001 tarihinde Manisa’nın Akhisar ilçesinde doğdu. 2.5 yaşında Akhisar Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Bale kursunda spor hayatına ilk adımını attı. İki yıl bale yaptıktan sonra antrenörünün yönlendirmesiyle cimnastiğe başladı. Manisa’da düzenlenen cimnastik il müsabakalarına katılan Onbaşı, “aerobik cimnastik” branşına geçmeye karar verdi. 2013 yılından beri Milli Takım formasını taşıyan Onbaşı, ilk başarısını da 2013 yılında Fransa Aqua Open Cup’da çiftler kategorisinde kazandığı altın madalyayla elde etti. Onbaşı, ulusal ve uluslararası yarışmalarda 35 altın madalya da dahil olmak üzere 60’tan fazla madalya kazandı. 2020 yılında Türkiye Jimnastik Federasyonu tarafından Yılın Sporcusu seçilen Onbaşı, +18 Senior yaş kategorisinde yarışmalar için hazırlanırken, Gelişim Üniversitesi BESYO 3. Sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatını sürdürüyor.