Hollanda Milli Futbol Takımı’nın sponsorlarından Heineken, İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te üzerinde “Hollanda, İzlanda’yı destekliyor” yazılı kamyonet gezdirdi.

Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu’nda Türkiye ile üçüncülük mücadelesi veren Hollanda, umutlarını bugün milli takım ile karşılaşacak İzlanda’ya bağlamış durumda.

Eurosport’un haberine göre; Birinciliği garanti olan İzlanda, bugün Türkiye’yi yener, Hollanda da Çek Cumhuriyeti’ni mağlup ederse Portakallar grubu üçüncü tamamlayacak.

Bu doğrultuda Hollandalılar, her türlü yola da başvuruyor. Portakallar’ın sponsorlarından Heineken, İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te “Hollanda, İzlanda’yı destekliyor” şeklinde giydirilen kamyoneti şehirde gezdirdi.

Bununla da kalmadılar ve İzlanda’yı otelden çıkışıyla beraber takip edip, uçağın kalkmasına dek yanlarından ayrılmadılar.


VİDEO BİLE HAZIRLADILAR

Hollandalı Heineken markası, Avrupa Şampiyona 2016 eleme gruplarındaki rakiplerinden İzlanda’ya Türkiye karşısında başarılar dilediği videosuyla sosyal medyada dikkat çekiyor.

Bu akşam saat 21.45’te oynanacak Türkiye ile İzlanda Milli Takımları arasındaki futbol karşılaşması öncesinde Hollanda’nın gruplardan çıkabilmesi için grubu lider bitiren İzlanda’nın Türkiye’yi yenmesi gerekirken alkol markası Heineken de Twitter üzerinden paylaştığı video ile İzlanda Milli Takımı’nı Türkiye’ye uğurladı.

Dünyanın en iyi taraftarları Hollandalıların Avrupa Şampiyonası’nda olmamasının büyük bir kayıp olacağının da altını çizen video, İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te geçen video, futbolcuları taşıyan uçağın havalandığı sırada da uçak pistine paralel yolda ilerleyen ve Heineken’in mesajının üzerinde yazdığı kamyonla bitiyor.

Geçtiğimiz aylarda Wieden + Kennedy ile anlaşmasını bitiren Heineken’in bu kampanyası da Publicis’e ait.

heinke
Kaynak: Kararspor ve Marketing Türkiye

Bu arada maç bugün 21.45’te Show TV’den yayınlanacak.

Muhtemel kadro da şu şekilde:

TÜRKİYE: Volkan Babacan, Şener Özbayraklı, Serdar Aziz, Hakan Balta, Caner Erkin, Mehmet Topal, Selçuk İnan, Hakan Çalhanoğlu, Oğuzhan Özyakup, Arda Turan, Cenk Tosun

İZLANDA: Kristinsson, Saevarsson, Arnason, Ragnar Sigurdsson, Skulason, Gudmundsson, Gylfi Sigurdsson, Gunnarsson, Bjarnason, Finnbogason, Sigthorsson

Paylaş da duymayan kalmasın 🙂