Galatasaray ve NEF arasında 10 Ağustos 2016 tarihinde forma göğüs sponsorluğu anlaşması imzalandı. Anasponsor olarak biz de, sizlerle tüm detayları paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle KAP’a yapılan resmi açıklama:

“Şirketimiz ile Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. (NEF) arasında 1 + 1 + 1 sezon opsiyonlu olarak Spor Toto Süper Lig, Türkiye Kupası, Süper Kupa ve Türkiye’de oynanacak diğer maçlarda geçerli olacak göğüs reklamı konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Anlaşma kapsamında: Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. Şirketimize
2016 – 2017 futbol sezonu için 9.500.000 TL,
anlaşmanın devam etmesi halinde 2017 – 2018 futbol sezonu için 10.500.000 TL,
2018 – 2019 futbol sezonu için 11.000.000 TL olmak üzere
toplam 31.000.000 TL sponsorluk bedeli,
performans primleriyle birlikte ise toplam 52.500.000 TL ödeyecektir.”

 

KAP açıklamasında performans primlerinin neler olduğu açıklanmadı. Performans primlerinin toplamının 21.500.000 TL (21,5 milyon TL) olduğu düşünülürse ciddi bir rakam yapmaktadır.

İşte Performans Primlerini etkileyecek durumlar:

Spor Toto Süper Lig şampiyonluğu,
Türkiye Kupası şampiyonluğu,
Süper Kupa sahibi olmak
Şampiyonlar Ligine katılmak
Avrupa Ligine katılmak
Şampiyonlar liginde gruplardan çıkmak
Avrupa liginde gruplardan çıkmak 
Şampiyonlar liginde çeyrek final oynamak 
Avrupa liginde çeyrek final oynamak
UEFA organizasyonlarında daha üst başarılar elde etmek

CpfOz2YW8AEtzC2

 

SADECE TÜRKİYE LİGİ DEĞİL!

Sözleşme kapsamında Galatasaray’ın gelecek sezon Avrupa’da yer alması durumunda, Nef’in sarı kırmızılı formayı yurtdışında da desteklemeye devam etmesi planlanıyor. Performans primlerinde eğer UEFA organizasyonların herhangi birine katılım sağlanırsa yıllık 10 milyon TL yerine en az 15 milyon TL verilecek. Bu da yıllık ortalama 5 milyon euro yapmaktadır.

 

ANLAŞMA SADECE NAKİT! KONUT vs. YOK!

İmza töreninde konuşan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek; “Galatasaray ilklerin, enlerin kulübü. Türkiye’yi yurt dışı ve içinde başarı ile temsil etmiş bir dünya kulübü. Nef ise inşaat sektörünün lider kuruluşlarından biri. İki markanın beraberliğini sağladık. Her iki kurumun da amacı sadece Türkiye değil, dünya markası olmaktır. Son derece mutlu ve başarılı bir birlikteliğe imza atacağız. Bu anlaşmanın iki kuruma da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu anlaşma saf bir forma sponsorluk anlaşması. “

Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur ise “Galatasaray, uluslararası arenada başarısını kanıtlamış, Türkiye’nin lider futbol takımlarından. Gayrimenkul sektöründe uluslararası marka haline gelmek ve sektörü kökünden değiştirmek için yola çıkan Nef, Galatasaray ile pek çok ortak zeminde bir araya geliyor. Bu nedenle bu işbirliği bize büyük heyecan ve aynı zamanda sorumluluk veriyor” dedi.

Erden Timur: “Sponsorluk anlaşmasına Riva ve Florya arazileri dahil değil.”

Erden Timur: “Ben iyi bir Galatasaraylıyım. Ancak sponsor olma kararını duygusal olarak almadık.”

ANLAŞMA 1 + 1 + 1 YILLIK

Anlaşma her sezon sona erebilir şekildedir. İlk yıl sadece Türkiye’de oynanacak tüm maçlar için geçerlidir. Gelecek yıllarda UEFA organizasyonlarına katılım sağlanırsa durum değişecektir.

 

İLK TEKLİF NEF’TEN

İlk teklif Nef’ten geldi. Uluslararası bir açılım yapmak istediklerinden en uygun spor kulübü olarak Galatasaray tercih edildi. 15 Temmuz öncesinde görüşmeler başladı. En sonunda anlaşma imzalandı.

 

Bu sayede Galatasaray 3 yıl toplamında 52.5 milyon TL’e kadar varabilecek, 31 milyon TL’si garanti bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Hayırlı olmasını dileriz.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?