Beşiktaş ve Spotify’ın bu sürpriziyle, Beşiktaş taraftarları artık Spotify üzerinden takımlarının hesabını takip ederek unutulmaz marşlar ve kulübe mâl olmuş şarkılarından oluşan çalma listelerine erişebilecek. Taraftarların Spotify üzerinden takip edecekleriBeşiktaş hesabının duyurusu 7 Ağustos Pazar günü Olimpiakos ile oynanan hazırlık maçında gerçekleşti.

Maç öncesinde taraftarlar Vodafone Arena’da DJ Murat Tokuz eşliğinde 1 saat süren canlı performans ile maç coşkusuna erken başladı. Efsaneleşen Beşiktaş marş ve şarkılarından oluşan canlı performans, stadyum içindeki LED ekranlardan da takip edildi. Böylece taraftarlar Spotify Beşiktaş hesabı ile ilk defa tanışmış oldu. Vodafone Arena’nın ortasına kurulan DJ kabini ise Spotify ve Beşiktaş JK arasındaki bu işbirliğini görsel bir şölene dönüştürdü.

Konuyla ilgili açıklama yapan Spotify Türkiye Ülke Müdürü Ergül Çivi, “Beşiktaş JK Türkiye’de milyonlarca taraftarı bulunan, taraftarının bitmeyen coşku ve heyecanını bildiğimiz önemli bir spor kulübü. Beşiktaş taraftarının sporu ve stadyum heyecanını müzik ile taçlandıran bir geleneği var. Bu açıdan, Türkiye’nin en büyük dijital müzik platformu olarak, kulübün Spotify ile olan işbirliğinden memnuniyet duyuyor, Beşiktaş taraftarı ile kurduğumuz müzikal bağın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Beşiktaş JK, Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Beşiktaş JK olarak, pazarlama alanında yürüttüğümüz yenilikçi çalışmalarımıza Spotify iş ortaklığı ile devam ediyoruz. Dünyanın en büyük dijital müzik platformu olan Spotify ile yapılan bu birliktelik,Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu Vodafone Arena ile birlikte başlattığımız dijitalleşme sürecimizin devamı açısından da büyük önem taşıyor. Bundan böyle sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada besteleri ve tribünlerdeki uyumu ile bilinen taraftarımızın yarattığı atmosfer ve coşku ile sporcularımızın ve tüm Beşiktaşlıların en sevdiği şarkıları Spotify aracılığıyla dünyanın her yerindeki Beşiktaşlılara ulaştıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?