Dün akşam saatlerin aldığımız haberi doğrulattık. Türk Hava Yolları (THY) Fransa’nın ev sahipliğinde yapılacak Avrupa Futbol Şampiyonası EURO 2016’ya sponsor oldu.

İşte THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkan İlker Aycı’nın konuşmasından konu başlıkları:

“Euro 2016 grup maçlarının bitmesine 2 maç kala UEFA ile sponsorluk anlaşmasına vardık.”

“Özel tasarımlı bir uçak milli takımımıza tahsis edilecek.”

“Ay-Yıldızlı ekibin Euro 2016’da finale kadar gideceğine inanıyoruz.”

“Euroleague finalini İstanbul’a almaya çalışıyoruz.”

“2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası finallerini de ülkemize getirmek için çalışmalar yapıyoruz.”

“THY markasının önlenemez yükselişi bir çok kulüp, kurum ve kuruluşlardan sponsorluk teklifi alıyor.”

 

Uzun uzun okumak isterseniz de tam metin:

THY markasının dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinin içinde ve en önde yer aldığını belirten Aycı, “1960’tan bu yana Avrupa Futbol şampiyonası yapılmaktadır. Enteresan olan bir havayolu şirketi ilk kez bu turnuvaya sponsor olmuştur. O’nun da adı iftihar ile söyleyebilirim ki THY’dir…” dedi.

İlker Aycı, Türk milli takımına ne kadar güvendiklerinin ortada olduğunu belirterek; “Biz böyle bir şampiyonaya sponsor olurken daha milli takım finalleri garantilememişti. Ama Ay-Yıldız sevgimiz, öngörümüz ve milli takım oyuncularına inancımız bize imzaladığımız sponsorluk anlaşmasının ne kadar yerinde olduğunu gösterdi. Grup maçlarının bitmesine 2 maç kala UEFA ile sponsorluk için anlaşmasına vardık. Fatih Terim’in de söylediği gibi evsahibi Fransa ile açılış maçını oynamak istiyoruz ve finale kadar gitmek istiyoruz “ şeklinde konuştu.

Mutlaka final yoluna kadar gideceklerini iddia eden Aycı, tasarımı planlanan bir THY uçağının turnuva boyunca milli takıma tahsis edileceğini belirterek uçağın şampiyona sonrasında da boyalı olarak hizmet vereceğini söyledi. TFF Başkanvekili Servet Yardımcı’nın da kendilerine büyük destek verdiğini , federasyon ile birlikte çalışmaktan büyük keyif aldıklarını sözlerine ekledi.

Aycı, Euroleague finali ile beraber, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nı ülkemize almak için istekli olduklarını ve yoğun çalışmaların sürdüğünü de açıklarken, bir başka müjde daha vererek, Amerikan Futbol Ligi Süper Bowl organizasyonuna da sponsor olmayı planladıklarını ve bu konuda da hazırlıkların son aşamaya geldiğini müjdeledi.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 😀