Cleveland Cavaliers’ın süperstarı Lebron James sponsoru Nike ile ömür boyu sponsorluk anlaşması imzaladı.

Ömür boyu da ne demek diye düşünmeyin. Bu anlaşma zaten 44 yıllık Nike tarihinde de bir ilk. Michael Jordan ile de yazılı olmayan bir ömür boyu anlaşmaları olsa da kayıtlara geçen ilk sözleşme oldu.

Lebron James, son yılların süper starı. İki NBA şampiyonluğu da bulunuyor ve Nike kendisi henüz NBA’ye adım atmadan Draftta 1. seçileceği aşikar olduğundan 2003’te dönemin rekorunu kırarak (124 milyon dolar) 7 yıllık sponsorluk sözleşmesi imzalamıştı.

Bu ömürlük sözleşmenin maddi anlamdaki detayları açıklanmadı. Ancak geçtiğimiz sene 10 yıllığına 300 milyon dolarlık bir sözleşmeye imza atan Oklahoma City Thunder’ın yıldızı Kevin Durant’ın varlığı da düşünülürse, LeBron’un da 10 yıl için en az bu ücreti alacağını yorumlayabiliriz.

Fotoğraf: Nike.com

Nike bu paraları boş yere harcamıyor. 2015 yılında sadece  James’ imzalı 13 farklı ayakkabı çıkaran Nike’ın 550 milyon dolar kazandığı açıklandı. (Gizli bilgidir, kimse ile paylaşmayınız 🙂 )

Nike’tan bu anlaşmaya yönelik yapılan açıklamada ise: ”Markamız Lebron James ile ömür boyu sponsorluk anlaşması imzalamıştır. 12 yılı aşkın süredir Lebron ile çalışıyorduk. Onunla devam ederek tüm kariyeri boyunca ve sonrasında birlikte çalışma kararı aldık.” ifadelerini kullandı.

 

Lebron James’in Amerika’da yayınlanan son reklam filmi:

 

Anasponsor özel haberidir.

Paylaşmak isterseniz hem solsa hem de aşağıya paylaşım butonları koyduk 🙂