Pakpen Altın Sponsorluğunda düzenlenen ve sektörde kullanılan son teknolojilerin ele alınacağı seminerde sektör aktörleri, iki gün boyunca deneyim ve uzmanlıklarını birbirleriyle paylaşma imkânı buldu.

Pakpen’in Altın Sponsor olduğu Plastik Boru ve Alt Yapı Sistemlerinde Kalite Semineri, UGETAM tarafından 2-3 Aralık 2015 tarihleri arasında Crowne Plaza İstanbul-Asia Hotel’de düzenlendi. EPDK, TÜRKAK, TSE, DSİ, GAZBİR, il özel idareleri, belediyeler, su idareleri ve doğal gaz dağıtım şirketleri gibi sektörün önemli kurumlarının yer aldığı seminere, akademisyenler ve sektörde faaliyet gösteren üretici firmaların temsilcileri de katıldı. Seminerde, plastik boru ve altyapı sektörlerinde kullanılan son teknolojilerin ele alınmasının yanı sıra sektörün uzmanları, yaptıkları sunumlarla deneyim ve uzmanlıklarını da katılımcılarla paylaştı.

Yeraltı uygulamalarında kullanılan basınçlı su boruları (PE, PVC) ve drenaj borularında yaşanabilen sıkıntılarla birlikte önerilen çözümler; kullanılacak hammaddelerin ve boruların standartlara uygunluğunun kontrolü; PE malzemelerin birleştirmelerinde yapılan kaynaklarla ilgili sahalarda yaşanabilecek sorunlar ve çözüm önerileri de seminerde masaya yatırılan konular arasında.

Altın Sponsor olarak yer aldıkları seminerde “Teknik şartnamelerin standardize edilmesi” konusunda bir sunum gerçekleştiren Pakpen Kalite ve Ar-Ge Müdürü Serhat Çiftçi, bir bina için gerekli birçok malzemeyi bir arada üretme kapasitesine sahip sektördeki tek firma olarak, iddialı oldukları boru alanında da paydaşlarıyla bu seminer aracılığıyla buluşmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Çiftçi, Pakpen’in önceliğinin kalite olduğuna vurgu yaparak, “Üretimini yaptığımız tüm ürün gruplarında olduğu gibi, boru ürün grubumuzda da en saygın ulusal ve uluslararası kalite sertifikalarına sahibiz ” dedi. Çiftçi sunumunda, farklı kurum ve idarelerin kullanmış olduğu boru teknik şartnamelerine dikkat çekerek, bu teknik şartnamelerin standartlaştırılmasının boru sektörünün geleceği açısından son derece önemli olduğunun altını çizdi. Özellikle bazı teknik şartnamelerde yer alan ve ulusal ve uluslararası standartlarla çelişen kriterlerin tekrar gözden geçirilmesi gerektiği konusunu gündeme getirdi.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? Hem sola hem de alta paylaşım butonları koyduk 😀