Atiker Konyaspor’a bu sezon sponsor olan firmalar Ramada Otel’de düzenlenen gecede ödüllendirildi.

Programa Konya Valisi Yakup Canbolat, Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Teknik Direktör Aykut Kocaman, futbolcular, yönetim kurulu üyeleri ve yeşil beyazlılara sponsor olan firmaların temsilcileri katıldı.

Gecenin açılış konuşmanısını yapan Atiker Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan, “Kapısına kilit vurulmak üzere olan takımımız kısa zamanda büyük başarılara imza atarak bugünlere geldi. Şuanda Avrupa’da mücadele veriyoruz. Bu başarıyı tüm teknik heyetimize, yönetimimize, taraftarımıza ve bu takıma emeği geçenlere borçluyuz. Bugün bu yıl takımımıza maddi anlamda katkı sağlayan firmalarımıza manevi değeri büyük hediyeler vermek için toplandık. Kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İlk olarak Atiker Konyaspor’un yeni otobüsünün alınmasına katkı sağlayan firmalar ödüllendirildi. Daha sonra yeşil beyazlı ekibe bu yıl forma sponsorluğu başta olmak üzere, giyim, sağlık, gıda vb. sponsorluklarını üstlenen firmalar üzerlerinde yeşil beyazlı futbolcuların imzalarının bulunduğu formalar ve kartal maketi ile ödüllendirildi.

Gecenin sonunda kulüp personelleri sahneye çıktı. Atiker Konyaspor Kulüp Müdürü Muhammed Ak, yeşil beyazlıların Avrupa’da giydiği bir formayı sahnede satacaklarını belirterek: “Bugün bir ilke imza atmak istiyoruz. Atiker Konyaspor’umuzun Avrupa’da giymiş olduğu ve üzerinde oyuncularımızın imzası bulunan bu formayı açık arttırma ile satacağız. Bu formadan elde edilecek gelir şehit ailelerine bağışlanacak” ifadelerini kullandı.

Açık arttırma fiyatı 5 bin liradan açılan formaya birçok talip çıktı. Atiker Konyaspor kaptanı Ali Çamdalı, takım arkadaşları adına formaya 42 bin TL’lik teklif sundu. Daha sonra giderek artan tekliflerin ardından formanın sahibi Atiker Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Atiker oldu. Atiker, 56 bin TL’ye imzalı formanın sahibi oldu.

Elde edilen gelir Şehit Aileleri Derneği’ne teslim edildi

 

•HÜSEYİN KOYUNCUOĞLU