Eskişehir Kongre ve Fuar Merkezinin Kongre bölümüne Koç’un adı verilecek. ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehirlilere ve oda üyelerine bir müjde vererek yapımı devam eden Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi İnşaatı’nın kongre bölümüne Koç Grubu’nun 5 Milyon 900 Bin TL vererek sponsor olduğunu duyurdu.

Eskişehir Ticaret Odası 2017 yılının ilk meclis olağan toplantısını yaptı. ETO Meclis Salonu’nda 31 Ocak Salı günü gerçekleşen toplantıya Eskişehir Valisi Azmi Çelik de katıldı. Gündem maddelerinin karara bağlandığı toplantıda, ETO’nun Ocak ayı faaliyetleri video sunum olarak paylaşıldı. Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler sözlerine Eskişehirlilere ve oda üyelerine inşaatı devam eden fuar ve kongre merkezi ile ilgili bir müjde vererek başladı. Başkan Güler, 4-5 aydır süren görüşmeler neticesinde Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi İnşaatı’nın kongre bölümüne Koç Grubu’nun 5 Milyon 900 Bin TL vererek sponsor olduğunu duyurdu.

ETO Başkanı Metin Güler sonuçlanan gelişme ile ilgili olarak şunları söyledi:

KONGRE MERKEZİNE KOÇ SPONSOR OLDU

“4-5 aydır süren görüşmelerimiz sonrasında Koç grubu ile odamız arasında kongre merkezi tarafından, kongre merkezinin adı Koç Grubuna verilmek kaydıyla 5 milyon 900 Bin TL hibemiz gelmiştir. Şu an da kasamıza girmiştir. Hayırlı olsun. Koç ailesine buradan teşekkür etmek istiyorum. Başta da söylemiştim bizim bütçemiz belki 78 milyon TL’lik bir projeyi yapmaya yetmez ama inanmak bence başarmanın yarısıdır. Sizler inandınız, katkı verdiniz, destek verdiniz, tüm komisyonlarda görev aldınız bizi heyecanlandırdınız. Hep birlikte başaracağız arkadaşlar. Gönüllerinize sağlık diyorum buradan. Koç gibi bir grubun aslında böyle bir projeye dışarıdan bakış açısı çok önemli. Projenin ne kadar anlaşılır, ne kadar gerçekçi, ne kadar sürdürülebilir olduğunu ortaya koyduğu bir gerçektir. Zaman zaman finans anlamında sıkıntılar tabiki yaşıyoruz ama neticeye ulaşmak için de var gücümüzle uğraş vereceğiz.”

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?