Hes Kablo’nun ana sponsorlar arasında bulunduğu ve KalDer Kayseri Temsilciliği tarafından düzenlenen Erciyes Mükemmellik Zirvesi iş adamları ve akademisyenleri bir araya getirdi.

Ana sponsorları arasında Hes Kablo’nun da bulunduğu KalDer Kayseri Temsilciliği tarafından düzenlenen Erciyes Mükemmellik Zirvesi bu yıl 15 Ekim 2015 tarihinde Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlendi. Zirveye, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Doğan, KalDer Kayseri İstişare Kurulu Başkanı Sami Boydak ile çok sayıda iş adamı ve akademisyen katıldı. Erciyes Mükemmellik Zirvesi’nde ayrıca daha önce EFQM Mükemmellik Ödülü’nü almış olan özel sektör ve kamu kurumlarının yöneticileri bu süreçte yaşadıkları deneyimleri katılımcılarla paylaştı.

Program dahilinde Hes Kablo da, KalDer’e üye olup Ulusal Kalite Hareketi (UKH) Plakası’nı imzalayarak EFQM Mükemmellik çalışmalarına başlamış oldu.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün: “Kalite ile ilgili sürecin sürekli devam ettirilmesi ve yenileşim içinde olması çok önemli”

Zirvenin açılışında konuşan Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri’nin tarih boyunca sanayi ve ticaretin merkezi olduğunu ve hak ettiği yerin devam etmesinin gerektiğini ifade etti. Vali Düzgün, “Ülkelerin marka olması yerine şirketlerin kişilerin bazı ürünlerin marka olduğunu görüyoruz. Bazı ürünlerin markaların o ürünlerin üretildiği ülkelerden ve milletlerden daha öne çıktığını görüyoruz. Bir ürünün o ülkede üretildiğini sonradan fark ediyoruz. Kalite ile ilgili sürecin sürekli devam ettirilmesi ve yenileşim içinde olması çok önemli. Özel ve kamu sektöründe kalite anlayışının yaygınlaştırılarak mükemmellik kültürünün bir yaşam biçime geçirilmesi ülkemizin refah seviyesinin rekabet gücünün yükseltilmesi için büyük önem taşımaktadır” diye konuştu.

Şükrü Kakillioğlu: “Sektörün lideri konumundayız”

Erciyes Mükemmellik Zirvesi kapsamında konuşan Hes Kablo Genel Müdür Ticari Yardımcısı Şükrü Kakillioğlu, “Hes Kablo olarak 40 yılı aşan tecrübemizle kablo sektörünün lideri konumundayız. Liderliğimizi, son yayınlanan İSO500 listesinde 68’inci sırada yer alarak tescillemesinin yanı sıra 2004 yılından bu yana 11 yıldır üst üste kablo sektörünün lideri olarak da İSO listesindeki yerimizi de koruyoruz. Kablo sektörü dinamik ve sürekli ileri bakan bir sektör… Biz de bu sektörde mükemmeli arayan ve mükemmeli müşteriye sunan bir markayız. Ayrıca bu özelliğimiz ile sadece markamız değil hem Kayseri hem de Türkiye ekonomisinin kazandığını söyleyebiliriz” dedi.