Yıllık 6 milyon yolcu sayısı ile Avrupa’nın en önemli havayolu şirketleri arasında yer alan ve Almanya’daki pazar payını her yıl daha da geliştiren Corendon Airlines; Alman futbolunun en köklü kulüplerinden, Der Club olarak anılan FC Nürnberg’in sponsoru oldu.

Yapılan anlaşma doğrultusunda Corendon Airlines, 2019 – 2020 sezonu sonuna kadar FC Nürnberg ile birlikte ortak iletişim faaliyetleri gerçekleştirecek, bir uçağını FC Nürnberg’in renkleriyle giydirecek.

Corendon Airlines ayrıca Bundesliga 2 ekibinin evi olan Max – Morlock Stadyumu’nda FC Nürnberg taraftarları ile de buluşacak.

Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer: “Corendon Airlines olarak Türkiye, Yunanistan, İspanya, Mısır, İtalya ve İsrail gibi turistik ülkelere haftada 50’den fazla uçuş düzenliyoruz. 2020 yılı içerisinde Nürnberg Havalimanı’nın en büyük havayolu olacağız. Bu sebeple bölgenin en büyük spor amiral gemisi FC Nürnberg ile iş birliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Yeni iş birliğimizin güzel sonuçlarını dört gözle bekliyoruz.”

FC Nürnberg Ticari Direktörü Niels Rossow: “Bölgemize son derece bağlı bir havayolu olan Corendon Airlines ile iş birliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Corendon Airlines ile yapacağımız ortak çalışmaları dört gözle bekliyoruz. Birlikte, taraftarımızı gururlandıracak yollar bulacağız.”

Corendon Airlines, geçmişten bugüne, yurtiçi ve yurtdışında Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, Beşiktaş TRC İnşaat Kadın Basketbol Takımı, Antalyaspor Futbol Takımı, Altınordu Futbol Kulübü, Bike Aid Bisiklet Takımı, Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, Türk Korfbol Takımı, Akdeniz Üniversitesi Kadın Hentbol Takımı, ITU Honeybees Quidditch Takımı, ITU Ultimate Frizbi Takımı, Corendon-Circus Bisiklet Takımı, Hollanda Kadın Milli Voleybol Takımı, Hollanda Milli Buz Hokeyi Takımı, Haarlem Corendon Kinheim Beyzbol Takımı ve profesyonel yol bisikleti yarışı Tour of Antalya’ya sponsorluk desteği vermişti.