Dünyanın en prestijli patika koşusu yarışlarından biri olarak gösterilen UTMB® nin sponsorluğunu 2015 yılından beri sürdüren Columbia, sponsorluk anlaşmasını 2021’e kadar uzatma kararı aldı.

2018 yılında maraton koşucuları Alper Dalkılıç ve Elena Polyakova’nın Columbia sponsorluğunda Türkiye’yi temsil ettiği maratonda, sporcular 2019 yılında 300KM’lik bir parkuru kapsayan PTL kategorisinde yarışacak. Ultra maraton koşan çift, UTMB® koşusu için ekipman olarak Columbia’nın patika koşuları için özel olarak tasarladığı Montrail koleksiyonunu tercih edecek.

Anlaşmanın yenilenmesi konusunda bir açıklama gerçekleştiren Columbia Sportswear Başkanı Joe Boyle: “UTMB® ve Columbia tüm insanlara doğa ve outdoor sevgisini aşılamak için ortak bir misyona sahip. Bu ortak tutkumuzu yenilenen işbirliğimiz ile kutlamaktan mutluluk duyuyoruz. Yarışmaya katılan sporcuların deneyim ve görüşleri ile bizler de Columbia ürünlerini en zorlu şartlara karşı mükemmel hale getirmek konusunda kendimizi sürekli geliştiriyoruz” dedi.

UTMB® koşusunun kurucusu ve direktörü Catherine ve Michel Poletti ise anlaşma konusunda: Columbia Sportswear gibi dünya çapında outdoor sporlar konusunda başarısını kanıtlamış bir marka tarafından destekleniyor olmak bize UTMB®’nin ulaştığı başarıyı gösteriyor. Tüm ekibimiz, yerel halk, destekçiler ve sporcularımızla birlikte UTMB®’nin Uluslararası anlamda bir spor etkinliği olması konumunu geliştiriyoruz” yorumunda bulundu.

Alp Dağları’nda gerçekleşen ve patika koşularının zirvesi sayılan Ultra – Trail du Mont – Blanc (UTMB), fiziksel ve zihinsel sınırları zorlarken, aynı zamanda dağların tüm güzelliğini adım adım keşfetmek için imkan sunuyor. UTMB®’ye katılmak için dünya çapındaki koşulardan puan toplayarak kuraya giren sporcular, zorlu hava şartları ve engebeli patikalar, karlı ve sulu rotalar, tırmanışlar ve inişler içeren benzersiz bir tecrübe yaşıyor. 2003 yılından beri düzenlenen UTMB® koşusu, zorlu patikalar ve tırmanışlarının yanı sıra Mont-Blanc bölgesi ile Fransa, İtalya ve İsviçre sınırları içinde yaşayan halklara, insani değerlere, çevreye ve spor etiğine bağlılığını sürdürmesi ile dikkat çekiyor.

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?