Sabancı Holding ve Skoda Transportation’ın ana ortağı PPF Group ortaklığı bünyesine katılan Türkiye’nin lider otomotiv üreticilerinden TEMSA, Beşiktaş ile olan sponsorluk anlaşmalarını kuvvetlendirdi.

Beşiktaş, 2016 yılından bu yana Futbol A Takımının karayolu ulaşım sponsoru olan TEMSA ile yürüttüğü iş birliği anlaşmasını üç yıl daha uzattı. Futbol A Takımı, deplasmanlarda mücadele edeceği müsabakalara  TEMSA Maraton ile ulaşacak.

Ayrıca 11 yıl üst üste şampiyon olan Beşiktaş Aygaz Hentbol Takımı ile 1 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında, Beşiktaş Aygaz Hentbol Takımına özel olarak tasarlanan bir adet Safir Plus takım otobüsü teslim edildi.

Hentbol Şube Sorumlusu Mesut Çebi: “Beşiktaş’ın ikon branşlarından biri olarak, taraftar kitlesi olan bir topluluğun temsil ettiği bir takım olmak Türk hentbolu açısından çok değerli bir konum. 11 yıl arka arkaya şampiyonluk kazanmış bir takım olarak amacımız, bu başarıyı doğru iş birlikleriyle daha da ileriye taşımak. Bu kapsamda kulübümüzün değerli iş ortaklarından biri olan ve güzel bir sinerji yakaladığımız TEMSA ile Beşiktaş Aygaz Hentbol Takımı olarak yola çıkacak olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.”

TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu: “2016’dan bu yana başarılarının bir parçası olmaktan onur duyduğumuz Beşiktaş ile karayolu ulaşım sponsorluğu anlaşmamızı uzattık. Önümüzdeki 3 yılda da siyah-beyazlı takımımızın destekçisi olarak zorlu maçlarda şampiyonluğa yine birlikte koşacağız” dedi. Kulübümüzün en başarılı branşlarından biri olan Beşiktaş Aygaz Hentbol Takımımızı da TEMSA ailesine kattıklarının altını çizen Doğancıoğlu, “Ülkemizi Avrupa’da başarıyla temsil eden ve Türk hentbolunda farkındalık yaratan bir takımla iş birliği yapmak bizim için çok kıymetli. Siyah- Beyazlı takım ailemiz gittikçe büyüyor. Eminim yarattığımız sinerji ile iş birliğimiz uzun yıllar devam edecek” şeklinde konuştu.