Beko, Barcelona Futbol Kulübü ’nün resmi futbol okulu ‘FCBEscola İstanbul ’a sponsor oldu. Bu kapsamda, 6-14 yaş arası kız ve erkek çocuklara, futbolun, Barcelona değerleriyle öğretilmesi amaçlanıyor.

2016-2017 sezonundan itibaren FCBEscola İstanbul Beko adını alan okul, İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi ve Maltepe Üniversitesi Marmara Eğitim Köyü içerisinde eğitim verecek. Dünya çapında 17 ülkede 24 okulda, 10 binin üzerinde çocuğun eğitim aldığı FCBEscola ’da bugüne kadar yaklaşık 1500 çocuğa ulaşıldı. İstanbul ’da ise şu an 700 çocuk futbol eğitimine devam ediyor.

 

Beko ’nun 2006 yılından bu yana spor yatırımlarını kesintisiz olarak sürdürdüğünü ifade eden Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, “Çocuklarımızın iyi birer sporcu olmak kadar, iyi birer insan olmanın önem ve değerini spor yaparken öğrenmelerini de hedefliyoruz” diye konuştu.

 

FCB Escola Direktörü Franc Carbo ise, “FCBescola ’da amacımız, FC Barcelona değerlerini taşıyan, iyi futbolcular yetiştirmek. Türkiye ’deki okullarımızda 3 yıldır bunu gerçekleştiriyor olmaktan dolayı son derece gururluyuz ve gelecekte çok daha fazla çocuğa ulaşmayı umuyoruz” diye konuştu.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?