Anadolu Ateşi Bornova’yı yaktı geçti, 5000 kişi gösteriyi ayakta alkışladı.

Anadolumuzun binlerce yıllık kültürel motiflerini, dünyanın pek çok ülkesinin yanı sıra ülkemizde de sanatseverlerle buluşturan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu bu kez İZSİAD organizasyonuyla Bornova’daydı. Bornova Aşık Veysel Amfi Tiyatrosu’nda; İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova Belediyesi işbirliği ve Becker Şirketler Grubu katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikte deyim yerindeyse yer yerinden oynadı. 15. yıl özel gösterisi kapsamında gerçekleştirilen etkinlik, misafirleri büyüledi.

 

İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt da konuşmasında, geceye katkılarından dolayı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya teşekkür ederek ve hem dünyada hem de ülkemizde bulunan kaos ortamının bir an önce bitmesi gerektiğini ve bu sürecin kardeşçe yürütülmesi yönündeki düşüncelerini geceye katılan misafirler ile paylaştı. Konuşmasının ardından destekleri için Becker Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Kebir’e de teşekkür plaketini verdi.

Dans gösterisi başlamadan önce sahneye çıkan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Baş Dansçıları İlayda Arslan ve Viktor Sydorovych’e de Hasan Küçükkurt tarafından teşekkür plaketi verildi.

 

Bir Jest de Sponsordan

Gecenin sponsoru olan Becker Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Kebir de sahnede teşekkür plaketini aldıktan sonra, Bornova Belediyesi Dost Market’e Becker Grup tarafından 5 Bin TL bağışlanacağını açıkladı. Misafirlerin yoğun alkışlarından sonra konuşmasının yapan Volkan Kebir “ Burada olmaktan ve böyle anlamlı bir geceyi desteklemekten gurur duyuyoruz. Hep birlikte çok daha güzel ve birliktelik dolu günlere varmak için çalışacağız” diyerek duygu ve düşüncelerini paylaştı.

 

Ayakta Alkışlandı

Anadolu Ateşi Dans Topluluğunun yaklaşık iki saat süren ve nefesleri kesen gösterisi misafirlerden tam not aldı. İZSİAD tarafından İzmirlilerle buluşturulan etkinliğe ilgi daha gündüz saatlerinde başladı. Etkinlik öncesinde uzun kuyruklar oluşturan misafirler, unutulmaz dans gösterisinin sonunda Anadolu Ateşi Dans Gösteri Ekibini dakikalarca ayakta alkışladı.