Yarın başlayacak Basketbol Ligi’nde isim belirsizliği ortadan kalktı. Bu sezon Süper Lig adıyla oynanması beklenen ligde Spor Toto’nun sponsor olmasıyla lig Spor Toto Basketbol Ligi oldu.

 

Yeni sponsorlar da var

Emeklilik ve sigorta şirketi Metlife, Spor Toto Basketbol Ligi’nin resmi sponsoru oldu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Spor Toto Basketbol Ligi Direktörü Şener Şenbayrak ve Metlife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven, bügün Abdi İpekçi Spor Salonu’nda beraber gerçekleştirdikleri basın toplantısında yeni sponsorluk anlaşmalarını duyurdular. Törende konuşan Harun Erdenay, Spor Toto Basketbol Ligi’nin Avrupa’nın bir numarası haline geldiğini belirtti. Basketbol Süper Ligi Direktörü Samet Şenbayrak ise, “Ligin marka değerini ve izlenme oranlarını ciddi anlamda yükselttik. 2014-2015 sezonunda geçmiş yıllara göre sporcu ve seyirci sayılarımız yüzde 20 oranında arttı. Yeni global markalar ile beraber, bizlere sağlayacakları maddi, manevi katkılarla ligimizin marka değerini her geçen gün yükseltmek istiyoruz” diye konuştu.

Metlife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven de, Türkiye’de sayısı milyonları geçen basketbol takipçisine dokunmayı ve Türkiye Basketboluna uzun yıllar destek vermek istediklerini belirtti.