Ayos Holding, Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden biri olarak, faaliyet alanlarını genişletmeye ve spor dünyasında büyümeye devam ediyor. İnşaat, güvenlik, temizlik, lojistik, otomotiv ve bilişim gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren bu saygın şirket, son dönemde profesyonel spor branşlarına yaptığı sponsorluk ve iş birliği anlaşmalarıyla adından sıkça söz ettiriyor.

2022-2023 sezonunda, Ayos Holding’in Konyaspor ile futbol ve basketbol branşlarında sponsorluk anlaşmaları imzaladığı açıklandı. Ayos Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Şirin, bu anlaşmanın şirketin spor vizyonu ve ilkeleri ile uyumlu olduğunu belirtti. Şirin, “Bu anlaşma sayesinde elde ettiğimiz veriler ve geri dönüşler, Ayos Holding’in spor alanında gençlerin ve çocukların hayatına sporu entegre etme, sporcu yetiştirme ve sporla birlikte eğitimlerini gerçekleştirme hedefleri doğrultusunda 2023 yılında Ayos Spor A.Ş’yi kurmamıza ilham verdi” dedi.

Osman Şirin ayrıca spor alanına yaptıkları yatırımlar hakkında da bilgi verdi. Bugüne kadar Ayos Holding’in spor kulüplerine ve sporculara yönelik yaklaşık 5 milyon dolarlık bir kaynak yarattığını açıkladı. Şirket, Türkiye’nin önde gelen spor kulüpleri ve markaları ile yeni yatırım ve iş birlikleri yapmaya devam edeceğini duyurdu.

Şirin, Beşiktaş JK Kadın Voleybol Takımı ile ilgili bir isim sponsorluğu anlaşması ile Beşiktaş JK Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin de katılacağı bir basın lansmanı gerçekleştirdiklerini söyledi. Ayrıca Antalyaspor ile basketbol branşında yaptıkları iş birliği de 14 Eylül 2023 tarihinde bir lansmanla kamuoyuna duyurulmuştu.

Ayos Holding, spor alanındaki büyümesiyle hem iş dünyasında hem de spor dünyasında olumlu yankılar uyandırmaya devam ediyor. Sporun birleştirici gücü ve genç nesilleri sporla buluşturma misyonuyla, Ayos Holding’in gelecekte spor dünyasına daha da büyük katkılarda bulunmasını bekliyoruz.