Anagold 24Erzincanspor ile Anagold Madencilik Anonim Şirketi arasında sponsorluk anlaşmasının yapıldığını imzaların ise kısa sürede atılacağını açıklayan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, “Anagold Madencilik Anonim Şirketi 3 yıllığına Erzincanspor’a 2 Milyon dolar ödeme yapacak” dedi.

Son günlerde çokça merak edilen Erzincanspor’un sponsorluk anlaşması yapıp yapmayacağı konusunda açıklama yapan Vali Arslantaş, anlaşmaya varıldığı müjdesini verdi.

Vali Arslantaş açıklamasında, “Erzincanspor’a yine Anagold destek olacak 2019 yılı için 1 milyon doları destek olacak. Bunun 500 bin doları ile tesis yapılacak, protokole şartname olarak ben özellikle koydurdum. Takım çıkar çıkmaz bilmeyiz ama ortaya bir tesis yapılırsa belki 20- 30 sene takımın ihtiyacını görür, geri kalan kısmıyla da artık bir takım kurulur, bu sene o senemi hep beraber göreceğiz” dedi.

Anagold Madencilik Anonim Şirketi ile yapılan anlaşma sonucunda 2019 Yılı için 1 Milyon dolar, bu rakamın 500 bin doları tesis için kullanılmak kaydıyla. 2020 yılı için 500 bin dolar ve 2021 yılı içinde 500 bin dolar karşılığında isim sponsorluğu anlaşması yapılırken imzaların 26 Temmuz Cuma günü atılması bekleniyor.